• |
ide | kryesore

Viktimizohet Olta Xhaçka: Jam përgatitur të lë mandatin për ti shpëtuar sulmeve

Arkiva, Lajme, Të funditOlta Xhaçka ka folur me nota viktimizimi në seancën në Kuvend, në lidhej me diskutimin për mandatin e saj.

Ajo u shpreh se kishte menduar nëse duhet apo jo ta linte mandatin,. në mënyrë që t’i shpëtonte linçimit, por shtoi se nuk ka përfituar asgjë duke përdorur pozitën.

Xhaçka u shpreh se çështja e saj është shqyrtuar nga Gjykata Kushtetuese, dhe se gjykimi është pushuar.

Ajo tha se nuk është në konflikt interesi.

Olta Xhaçka: Prej kohësh zhvillohen gjyqe prokurorësh e gjykatësish pa licencë, por me licencë për të shpifur.
Për të më nëpërkëmbur dinjitetin. Nuk jam përgjigjur. Kam menduar nëse duhet të dorëzoj mandatin e t’i shpëtoj linçimit. Jam menduar se ku kam gabuar, di të them që as kam ushtruar influencë për të përfituar, as nuk kam përfituar asgjë. Janë shpifje. Për t’i vënë kapakun, nga leckat e topit të opozitës diskutohet sikur do të votohet sot për të më mbajtur në këmbë apo jo. Çështjen time GJK e ka pushuar.

Meqë në këtë absurditet, u arrit për shkak të akuzave të ngritur ndaj meje, dhe votimi sot lifdhet me mandatin tim, nuk do komentoj dhe kolegët le të diskutojnë e të evndosin të lirë. Nuk hesht për fajësinë e dhënë nga gjykata e shkallës zero. Smë bën të flas sot se të lartpërmendurit do të ndryshojnë qëndrim, por dua të dëgjohet zëri im.

Askush nuk do të gjejë asnjë fjaalë të dalë nga unë, kundër organeve të drejtësisë.

Që në janar 2023 çështja ime u shqyrtua nga GJK për 8 orë duke administruar provat e faktet, ato reale jo ato të emisioneve televizive.

Kjo është një zallamahi ku jam bërë unë mishi për top.

Aty flitet për investime të bëra falë favoreve të bëra nga qeveria. E gjitha, nga fillimi në fund, është leje për përdorim plazhi, pjesë e të cilës është dhe bashkëshorti im. Ai është sipërmarrës para se të bëhej deputet. Nuk mund të vazhdonim këtë angazhim. As unë, as nga bashkëshorti im, nuk është përfituar nga shteti. Sipërmarrja është 100% private. E verifikueshme. Nuk është shkelur asnjë ligj. Nuk jam në konflikt interesi.14 Comments

 1. Doli baxhella te viktimizohet ! Nuk jam ne konflikt interesi ,- thote baxhella e ridhjerjes! Cfare do te bej kjo tjeter ,? Ke Quan kjo konflikt unteresi ? Pse nuk e mori dikush tjeter statusesin investor strategjik,po e mori burri I kesaj ,apo vellai e kunata e e kesaj! Zoti marte Hak me ju te ripjellejes dhe ata te opozites!

 2. Po si nuk je në konflikt intetesi o zonja 3herë Ministre?!!!!!!
  A e ke burrë e babën e kalamajvr investitorin strategjik?!
  A ke për tja lënë kalamajve hotelin e vilat??
  Si nuk je në konflikz interesi?!!!!

 3. Himara Autonome
  Politika dhe parlamenti shqipetar nje katraure e vertete
  Votbesimi dhe mozbesimi jane digjera we egzistojne ne shtetin shqipetar keto 30 vite
  Rrealiteti i nje politike ekstreme kriminale ka humbur besimin tek votbesimi
  Kush e ben korupsjonin pik pejetje kush e mbron korupsjonin pik pejetj
  Cbejne organet e drejtesis pik pejetje
  Cben weveria Pik cuditese
  Atehera kush po i pushton plazhet e Himares pik pejetje kush po i vjedh pronat e Himares pik cuditese
  Si duket nje bataljon jeniceresh esht strukturuar nga politika dhe i mbeshtetur nga shteti kete makaber kombetare
  L
  Korporata e kusareve dhe banditeve te politikes dhe te shtetit shqipetar nuk njofin as edhe nje te drejt morale apo rrespektim etik ligjor por si hiena i jane sulur bregdetit
  Kush te Rrembeje pjesen me te madhe
  Mendojne se bregdeti esht nje cop e shkretetires dhe ska zot
  A esht e drejte Aesht e ligjeshme
  Keto vende te banuara prej historike
  Sot ndhen nen kriminalitetin e politikes dhe te shtetit shqipetar
  Asnje pushtus qe njeh Historia e pushtime ne bote nuk njeh njeh nje veprim te tille
  Politikanet dhe qeveritaret e shqiperis te leshuar ne di versjone ekstreme kriminale duke perdore ivestitoret strategjik korporatat mashtrimet dhe vjedhjet skane te sosur
  Bandat shqipetare ne emer te ligjit penetrojne pa u shqetesuar ne cfarosjen e krahines se Himares
  Veprimet e weveris dhe te politikes se shqiperis ne krahin te Himares jane te njohura siguresto tokat ne emer te ligjit shtet pushtet duke i dhene me konceksojne
  Plazhet duke i dhene tek privetet e huaj dhe jo vendas
  Shkaterojne ekonomine e krahines se Himares
  Populli i krahines se Himares esht nen shtipjen dhe presjonin ekonomik shqipetar kriminal
  E cila esht e detiruar te merrgohet ne vende te huaja
  Dhe bandat e shtet pushtetit te behen zot te ekonomis dhe prones Himarjote
  Ne mes te Evropes ne vitin 24 me pretendimin se jemi Evropjane dhe zbatojme ligjet e Evropes
  Nje cudi e madhe do shkruhet ne historin e botes
  B
  Historia e Himares e permendur ne egzistencen e saj ne mije vjecare
  Po shpartallohet nga shteti sadist shqipetar
  Drejtuar parlamentit dhe weveris se shqiperise

 4. Olta… ti bashke me mamin shqyhesh qe je goce e mire. Aty afer ish Hotel “Peza” e mbylli/e buri jot para teje dhe pak ti pas atij “çeshtjen e Çashkut”. NUk te pelqiu Tirana por u transferove n ejug. Mire bere. Por Tani, nje palo njeri, para se te marto-hoej me ty ishte vari lesht, nje njeri qe bridhte rrugeve t eTiranes per ndonje kafshate. Sa u lidh me ty, fati i keq, dhe sa fillove ti me ato “levizjet e tua dhe te mamit” prej zhuristeje ju gjeti belaja. More neqafe veten si piçkellonje, burin si kar-toni animati dhe gjithe organizaten tende hajdute.
  Tani mos bej te ndershmen, se bananen e ke provuar qe ne kohe te mamit, hap krahun dhe leri te gjitha, per mendimin tim.
  Ose jepi perpara si qejflieshe qi je dhe mos u qaj me…..

 5. Me beri pershtypje naivizmi dhe hipokrizia e fjalimit te kesaj zonje politikane . Dukej sikur vinte nga nje planet tjeter dhe nuk jo qe kishte asnje lidhje me skandalin por sikur nuk ishte nga ky vend . Me ngjau njesoj me pyetjen naive dhe idiote te Mbretereshes Maria Antoniet . Kur parizientet u ngriten ne revolt dhe kerkonin buke ajo pyeti : Per çfare e duan buken keta ? Ishte pikerishte kjo kerkese dhe naivizmi apo hipokrizia e oborrit mbreteror qe e çoji ate ne gijotine dhe i dha fund mbreteris . Te shpresojme qe e njejta gje te ndodh edhe ketu .

 6. “Vajza e Saliit, vajza e Zhulalit, djali i Fariut protestojnë para bashkisë me parullën “Poshtë fëmijët e baballarëve”.
  Tani Edi Rama dihet që ka hyrë në politikë nga rruga me këmbët e veta, Erion Veliaj nga rruga, kurse këta s’kanë emër dhe thirren ende me emra të baballarëve”.Salihu ska lene vend ne shqiperi mal fushe det qytet pa bere vila vila vila vila duke vjedhur tokat e banoreve te zonave,pallate pallate

  1. O pleh , o patronazhist , mos na caj karin me erjon veliajn se e di gjith bota si ka hyre ai krmb ne poitike o qelbesire tastiere

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *