• |
ide | kryesore

Këshilli Kombëtar i Integrimit, raporton Altin Dumani: U rrit lufta ndaj krimit të organizuar

Lajme, Të funditMblidhet Këshilli Kombëtar i Integrimit, ku po raportojnë institucionet.

Kreu i Prokurorisë së Posaccme Altin Dumani, ka raportuar në lidhje me punën e bërë nga SPAK.

“SPAK rol të rëndësishëm për nxjerrjen e listës gri për 2023.
Rritet numri dhe sofistikimi i hetimit dhe sekuestrimit të parave. U rrit në mënyrë cilësore dhe lufta ndaj krimit të organizuar. Kishim kontakte dhe bashkëpunim të mirë edhe me homologët rajonalë.

SPAK në 20243 rriti numrin e cështjeve penale që kanë objekt hetimin e subjekteve të profilit të lartë ose të mesëm”, tha ai.22 Comments

  1. o kar ti e damani, spaku është për të hetuar, në radhë të parë korrupsionin e qeverisë më të ndyrë në histori, pas enver halesë!

    1. po veliajn se kapi, as me 5d e as me incenreatoret , pervecse qe i beri fije per pe , e ata po denohen per kafe, nderkohe jan 140 milion te vjedhur,

     ramen me ze dhe figure tek dosja e dibres nuk e hetoi fare e as tek incenertoret e ne asnje dosje
     dosjen volvo ku ishin te gjithe te ps ne mebledhje votash nga bandat as e coi ne asi ven

     PPP e beqes i kan bo copa copa , sa del qe zv ministri ka me shume faj se ministri

     xhacken me limionin dhe investitorin strategjik i ka qit sikur e kafajin goro – se goro ka lujt mendsh me i dhon certifikate per 5 dite oltes pa origjine prone e tu i dhon ronen me koke te vet
     po do jet vetem per 5 dite se pastaj do jet kthjellu jorgoja gjergji i gorajve

     rruget e belindes i ka lon rrugeve

     teatrin se ka kap me dor fare, edhe pse ka vendim te gj kushtetuese

     amon se sdi nga tia nisesh me kta te tredhurit e skapiiit

     po u tha gje rama kta fillojn punen por deri tek vija qe u kan thon rama , nuk guxojn me kalu i cik me siper

     per dumanin qe spunon dhe eshte i tredhur , fajin e ka saliu me siguri , se ska mundesi te jete skapi kaq i tredh , kta mbeten tu shku ne amerike dhe spo u dalin koqet, po nejse fajin e ka saliu dhe jemi rehat me sufllaqen sot

     1. po prit o kar prit, se nuk ka shkopin magjik, se dukesh qe je injorant nga kjo pun nga ato qe shkruan. Llapa-llapat e Saliut nuk jan prova. Ashtu si Saliu kerkon prova per vjedhjet e veta, ashtu kerkojn te gjith. Edhe nqs gjerat dihen, ne gjykat duhen provuar me prova te pakontestueshme. Prit se ka procedura dhe hetim njeher. Nuk behen per nje dit. Sa per fajin e ka Saliu, Saliu ka fajet e veta me vjedhje e vrasje plot. Ky duhet ti hetoj. Rama po e pengon SPAK, nuk po e drejton. Ta drejtonte Rama asnje nga keta te qeveris nuk do ishte hetuar apo arrestuar, asnje. Do i mbronte hajdutet e vet ashtu si bente dhe ben Saliu. Do i mbante rreth vetes ashtu sic bente dhe ben Saliu. Po ja qe deri tani te denuarit jan vetem nga PS.

     2. presim , pse jo , shef prita, ka qe ne 2016 drejtesia por prape kokrra e kurves mbeti me keq se ajo e saliut

      120 mije ceshtje dhe me rendiment me te keq se prokuroria e krimeve te renda
      sepse krimi ka frike kur politika e ndeshkon sa per prokuroret pa mbeshtetje politike te hane mutin mu ne bythe

   1. SPAK eshte per te hetuar te gjith ropqirat qe abuzojn apo kan abuzuar me parat e shqiptareve por edhe grupet e rrezikshme kriminale.

     1. cke ore rrot kari, ste dket e arsyeshme? Apo sikas idjoteve si puna jote duhen hetuar e denuar vetem ata qe do ti? Keshtu e koncepton shtetin ligjor ti cop loqe.

     2. 300 mije ne 88, 300 mije ne 38
      qijini temen , muti muti eshte – shif pak mbledhjet e byrose me enverin ne krye qe te mastrubohesh per qejf me ramen.

      Por skapi ka kohe merret me korrupsion araksh me peshq me dem ekonomik 1 mije euro nderkohe harxhojne mbi 30 mije euro shpenzime, perfshire rrogat 5 milione ne muaj, makinat, qerate, kredite, sekretaret, bkh-istat pa hyre tek shpenzimet operative

      Tek e fundit e di ca , si te doje rama them une , 300 mije ne 88, 300 mije ne 38 dhe nje gote vere nga pas

 1. Bravo Dumani, respekte. Qijua ropt te gjith politikaneve te ndyr e hajduta te 30 viteve te fundit, pa dallim. Per momentin je e vetmja shpres per kete vend dhe meriton respekt. Perpara.

  1. aq shume po ua merr dumani ne goje o bir sa nuk u ka mbetur me palce kurrizore nga gojoret e skapit rames veliajt dhe cdo hajduti dhe banditi te ridhjerjes se ramutit

   aq shume gojore u ben skapi rames veliajt etj sa kan frik me zbrit nga shkkalet se do u shkermoqen kockat nga mungesa e palces

   ik o bir merr sufllaqen se je me barkun bosh sot

    1. pooo patjeter , saliu eshte i llahtarshem fare per keto pune, kar maloku , te mban tere diten ne ajer

     ca kari qenke ti thuj, kar me zile

 2. i bere te gjith politikanet te dalin mendsh e te flasin me vete. bravo. Rama nga frika perdor kartonat per te bllokuar hetimet, shokut e Rames ca brenda e ca ne arrati, Saliu nga papafingo llapa llapa, Likja ne maj te paraleles tu bo e tu thon karlliqe, Mona tu u zen me Liken. Bravo Dumani.

   1. Foli dhe kryetari i budallenjve suflakexhinj te Saliut. Se cudia me ju dumbabistat eshte se merziteni edhe kur arrestohen keta te PS. Me shum merzitet Saliu sesa keta te PS. Po ja di hallin, e kuptoj, po i vjen rradha, do alibi per tu shitur si martir, kur te denohet si hajdut e vrases qe eshte.

 3. hajde bojm noi foto sot se na duhet per lajm.

  nga liberalizimi i vizave te Berishes e deri me sot kane kaluar 15 vite dhe europa eshte me larg, te mos ishte lufta ne ukrain edhe vizt do na i kishin heq

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *