• |
ide | kryesore

Makron pret Ramën në Francë, nuk kursen lëvdatat

Arkiva, Lajme, Të fundit
MakronPresidenti francez Emanuel Makron dhe kryeministri shqiptar Edi Rama po mbajnë një konferencë të përbashkët për mediat në Paris.

Macron deklaroi se Parisi zyrtar është impresionuar nga reformat që janë ndërmarrë nga Shqipëria. Ai shtoi se Franca mbështet rrugëtimin europian të Tiranës.

“Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Francës janë forcuar. Franca është angazhuar për rrugën europiane të Shqipërisë dhe më gjerë të vendeve të Ballkanit. Ne jemi bërë bashkë, kundër kërcënimeve të përbashkëta.

Shqipëria ka vijuar rrugën europiane me vendosmëri. Ju mund të kemi besim. Jemi të impresionuar nga reformat e ndërmarra në Shqipëri. Dua të përshëndes fjalën e Shqipërisë në OKB. Tirana ka dhënë mbështetje për Ukrainën, kjo është tjetër mbështetje për Kievin”, u shpreh Macron.15 Comments

 1. Jane shime te impresonuar sidomos nga skema e fundit 5D e erion Velise,nga Droga lume,krimi vu,emigracioni hapu zot i madh

 2. Ja pra si funksionin politika sorrosiane ne mbrojtje te te veteve. Sa here dikush shkon drejt fundit, paguhet diku lart ne kancelarite perendimore per tu bere elozhe dhe dhene nje dore edhe nje here. Kush se ka kuptuar deri tani naiv do ishte me e pakta! Ne nje kohe qe ne vend ka plasur qelbi dhe vetem rrjedh cdo dite e me shume, ketij palloshit i jepen dekorata!!! Bullshit!!!

   1. Po i sherbeve sorres dhe interesave te huaja dhe jo atyre te vendit tend, vetem levdata te sajuara do marresh.

 3. Ndonje kulle ne Tiranë , Durres apo Himare ja ka premtu ktij vllaut

  Duke ngren qofte ndan pronen e Kristaqit – tha “tigri “

 4. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

  Kur një president i një shteti si Franca shprehet në këtë mënyrë për një ndër kryeministrat e një qeveririe nga më të korruptuara të Europës, të vjen në mend vargu i famshëm i Fishtës: Heu Evrop e kurva e motit!

 5. Po nuk na dha ndonie date per fillim negociatash heheeh ; rrugetim i gjate sic duket, pasi vet negociatat zgjasin edhe 10 vjet…

  1. E ç’mund të presësh nga burrë që është martuar me nënën e vet e nga një tjetër që ka ndarë e keqtrajtuar disa gra!!!

 6. Leonard Kadrimi, i akuzuar se bashkë me disa persona të tjerë, kanë tjetërsuar një tokë me sipërfaqe 448 mijë metër katrorë.

  Kadrimi është bashkëshorti i Jola Hysaj, sekretare për marrëdhëniet me publikun ne PD-në e Berishës.po salihu ne ballkon e leh si nje Qen serb

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *