• |
ide | kryesore

Sulmi iranian/ Reagon Putin: SHBA të mos ndërhyjë mes Iranit dhe Izraelit

Arkiva, Lajme, Të fundit
Putin: Rusia mund të tërhiqet nga marrëveshja e grurit në Detin e ZiPresidenti rus Vladimir Putin paralajmëron Shtetet e Bashkuara “që të mos ndërhyjnë në tensionet midis Iranit dhe Izraelit”.

Kërcënimi i Putinit erdhi kur Shtetet e Bashkuara thanë se kishin rrëzuar disa dronë të nisur nga Irani drejt Izraelit.

“Nëse Biden mbështet Izraelin, ne nuk do të ishim në një pozicion ideal dhe të mos bënim asgjë”, thotë Putin.4 Comments

 1. Armiku i popullit
  Gjendja e tensjonuar ne lindjen e mesme
  Sa e tensjonuar dhe e frikeshme
  Simbas te thenurave ,te Ajo Kozmat para 250 vjeteve esht rrealitet i sotem
  Kur e pieten per zhvillimin e historis se njerezimit thasi e parashikon luften ai tha luften e trete se parashikoj dot por lften e 4 e parashikoj
  Qe do behey me shkopij
  Lufta e sorme esht nje lufte egzinxecjale e cila mbron dhe percaketon kush do egzistoje ne rruzullin e tokes
  Lufta esht e pa shmangeshme
  Por duhet te jete mareveshja ndermjet shteteve me potencjale me te forta per te rruajte ekuilibrin
  Ndrishe bota zdo egzistoje

  1. Ngjarje tè pèrditshme nè R.e Shqipèrisè!interesant,prej krimiqeverisè,krimibashkisè,ministritè e ndryshme me plot krimstorie,interesant se si shiptarucat e vegjèl me hipotalamus tè vogèl e gèlltitin kètè ambijent tè kontaminuar deri nè maksimum prej vitesh ,interesant ,gjithandej shiptarucat janè me hipotalamus tè vogèl.

 2. Akoma vazhdon me retorikën që do bësh si them unë!!
  Kujton se ka plotfuqinë e do verë veshin Amerika.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *