• |
ide | kryesore

Reshjet e shiut në vend, bllokohet nënkalimi në Fushë Mamurras

Lajme, Të funditI gjithë vend është përfshirë dy ditët e fundit nga vranësirat dhe reshjet e shiut. Situata problematike paraqitet momentaalisht në zonën e Kurbinit, ku prurjet kanë shkaktuar bllokimin e nënkalimit në Fushë Mamurras.

Bëhet me dije se kanë qenë vetë banorët ata të cilët kanë asistuar në normalizimin e situatës duke mundësuar lëvizjen e mbetjeve në zgarat e bllokuara, dhe largimin e ujërave.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *