• |
ide | kryesore

“Ti je kriminele”/ Incident në konferencën për shtyp të Von der Leyen

Arkiva, Lajme, Të fundit
von der leyenNjë fjalim i Presidentes së Komiisonit Europian, Ursula von der Leyen këtë të mërkurë në Bruksel u ndërpre nga një pjesëmarrës në Samitin Evropian të Mbrojtjes dhe Sigurisë. Një burrë e akuzoi atë si një “kriminele” për mbështetjen e saj për Izraelin.

Presidentja e Komisionit Evropian ishte gati të mbante fjalimin kur u ndërpre papritur nga një burrë që u ngrit në këmbë dhe hodhi akuza ndaj saj. ““Zonja von der Leyen, jeni e arrestuar nga një qytetar. Ju akuzoheni për ndihmë për gjenocidin në Gaza. Ju keni shprehur mbështetje totale për Izraelin që në fillim të këtij gjenocidi.

Gjaku i fëmijëve palestinezë është në duart tuaja. Ju jeni një kriminele zonja von der Leyen. Ju duhet të jeni në Hagë dhe nuk duhet të jeni këtu. Ju jeni kriminele. Liri për Palestinën”, – ishin fjalët e burrit që u nxor nga salla e konferencave për shtyp. Von der Leyen nuk ka reaguar dhe nuk ka komentuar akuzat e ngritura ndaj tij. Pas daljes së qytetarit ajo ka vijuar me fjalën e saj. ©LAPSI.al10 Comments

 1. Kursula Van der Leyen, nje burokrate e pavotuar qe urdheron te zgjedhurit me vote te vendeve europiane. Kjo eshte nje marionete e Klaus Schwab dhe duhej te ishte fut ne burg qe kur miratoi 40 miliard euro mareveshje me Burlen e Phizerit me nje sms ne whatsup.

 2. Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU

 3. Pervtu pergezuar si skenar, sepse ka qene i miratuar nga vet zonjaVon der Leyen. Sepse keshtu funksionon demokracia!

  1. Demokracia??????? hahaha sa hajvan qe je!

   Demokraci eshte kur vret 40,000 njerez te pafajshem ku me shume se gjysma jane femije?????

   Demokraci eshte kur i rremben token tjetrit dhe e vret?

   Ti dukesh qe je i shplare trush nga propaganda “progresiste”:)

 4. Qelbsinat lgbtqirat e avrropit qe ka shkuar per lesh sqetllash i duhet dhene mesazhi i duhur nje ore e me pare

 5. Demokraci është dhe kur më sulmon e provokon me raketa e vret të pafajshëmj të përgjigjet për ekzistencën e saj.
  Dhe prit haraçin.
  E si të veprojë Izraeli ku është e rrethuar pothuajse totalisht nga vende ekstremiste terroriste që duan zhdukjen e saj!!
  A nukishim dhe ne në këtë situatë në 1912 që kërkonin të na fshihnin nga qenia si popull ??
  Falë Amerikës jemi shtet ne dhe Kosova.
  Falë Amerikës është dhe Izraeli që akoma mbështetet dhe nga një gjermane që diktatura naziste e vendit të saj i shkaktoi kaq shumë viktima popullit të martirizuar ebre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *