• |
ide | kryesore

Protestë e dhunshme? Këlliçi u përgjigjet ambasadorëve: Shikoni ç’ndodhi në Bruksel

Arkiva, Lajme, Të fundit
protestëSelitë kryesore diplomatike reaguan paditen e kësaj të premteje duke dënuar me nota dramatike “dhunën” në protestën para bashkisë së Tiranës. Të alarmuara ambasadat e SHBA, BE, Britanisë së Madhe, Italisë, OSBE-së bënë e quajtën të papranueshme atë që ndodhi në protestë edhe pse në fakt askush nuk u lëndua.

Një përgjigje interesante u ka dhënë këtyre reagimeve ish-deputeti i PD-së, Belind Këlliçi. Në një postim në rrjetet sociale ai ka pasqyruar atë që ndodhi 2 muaj më parë në Bruksel në një protestë para zyrave të BE-së.

“Një përshëndetje për të gjithë qytetarët shqiptarë kudo janë dhe partnerët ndërkombëtarë, me foto nga protesta e fermerëve e zhvilluar vetëm 2 muaj më parë, më 26 shkurt 2024, në Bruksel, ngjitur me zyrat qëndrore të Bashkimit Evropian.

Të gjithë ndërkombëtarët e veçanërisht evropianët, duhet të pranojnë në Shqipëri të njëjtin standard që pranojnë për vendet e tyre 🇦🇱🇪🇺. Ne NUK jemi dhe NUK mund të trajtohemi si një vend i botës së tretë!” – shkroi Këlliçi në Facebook. ©LAPSI.al9 Comments

 1. Nje flaje thane qylaxhinjte e evropes dhe menjehere ju pushtoi ndjenja e inferioritetit .
  Kush e rruan se çthone ata po pate shqiptaret me vete ?
  Me duket se ju beni lojra dhe skeni bythe dhe tani terhiqeni e justifikoheni .

 2. Që nga jugu në veri
  mbretëron një errësirë
  nëpër fusha nëpër kodra
  vërshëllen një egërsirë.

  Pra, o burra, hani, pini
  hani, pini ore e çast
  për çakallin nata errët
  është rast e deli rast.

  Hani, pini dhe rrëmbeni
  mbushni xhep e mbushni arka
  të pa brekë ju gjeti dreka
  milioner ju zuri darka.

  Hani,pini,rrëmbeni
  mbushni arka, mbushni xhepe
  gjersa populli bujar
  tu përgjigjet peqe lepe.

  Populli rron për zotërinë tuaj
  puna e tija, djersa e ballit
  është kafshit për gojën tuaj
  Rroftë goja e çakallit.

  Shyqyr Zotit,ska më mirë
  lumturi dhe bukuri
  dhe kur vjen ju qan hallin
  varni buzë edhe turinj.

  Hani,pini dhe rrëmbeni
  është koha e çakejve
  hani,pini,rrëmbeni
  është bota e maskarenjve.

  Hani,pini,vidhni
  mblidhni gjithë aksione e monopole
  nënshkrimi i zotërisë suaj
  nëpër banka vlen milione.

  “Gran Kordoni” i zotërisë suaj
  që në gjoks ta kanë vendosur
  është pështyma e gjakosur
  e Atdheut të vremosur
  dhe kolltuku ky ke hipur
  duke hequr nderën zvarrë
  është trekëmbëshi
  që përdita varet kombi në litar.

  Dhe zotrote kapardise,
  diç u bëre pandeh
  kundër burrit të vërtet
  zë e vjell e zë e leh.

  E na tunde, na lëkunde
  nëpër salla shkon e shkunde
  mbasi dora e të ligut
  ty me shokë të heq për hunde.

  Rroftë miku yt i rrallë
  që përdita loz e qesh
  të gradoi katër shkallë
  pse i the dy fjalë në vesh.

  Koha dridhet e përdridhet
  do vij dita që do zgjidhet
  dhe nga trasta pema e kalbur
  doemos që jashtë do të hidhet.

  Koha dridhet e përdridhet
  prej gradimit katër shkallë
  nuk do të mbetet gjë në dorë
  veçse vul e zezë në ballë.

  Mirpo ju që skeni patur
  as nevojë, as gjë të keqe
  më përpara nga të gjithë
  ju i thatë të ligut peqe.

  Që të zinit një kolltuk
  aq u ulët u përkulët
  sa në pragun e armikut
  vajtët si kopil u ngulët.

  As ju hahet, as ju pihet
  vetëm titullin e doni, dihet
  teksa fshati i varfër digjet
  krye kurva nis e krihet.

  Sidomos, ju dredharak
  ju me zemra aq të nxira
  ju dinak, ju shushunja
  ju gjahtarë në errësira.

  Çna pa syri,çna pa syri
  hunda juaj ku nuk hyri
  te i miri, te i ligu
  te spiuni më i ndyri.

  Dallavera nëpër zyra,
  dallavera në Pazar
  dallavera me të huaj,
  dallavera me shqiptar.

  Vetëm, vetëm dallavera
  dhe në dëm të këtij vendi
  që ju rriti, që ju ngriti
  që ju ngopi, që ju dëndi.

  Dhe kujtoni tash e tutje
  me të tilla dallavera
  kukuvajka do përtypë
  zog e zoga si përpara.

  Po jo, grushti do të bjerë
  përmbi krye të zuzarëve
  koha është e maskarenjve
  por Atdheu i Shqiptarëve.

  Kjo eshte per hajnat e qeverise dhe lepujt e opozites

 3. Bravo belo trimi
  belind djali na kan care karin ambasadoret qe vijnë me duar në xhepa she okin me valixhe të medha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *