• |
ide | kryesore

Deklarimi i pasurisë/ Albin Kurti me 1500 euro në bankë

Arkiva, Lajme, Të funditAgjencia për Parandalimin e Korrupsionit ka publikuar të dhënat e deklarimit të pasurisë nga zyrtarët publikë për vitin 2024.

Bie në sy pasuria modeste e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Ai ka deklaruar si pasuri të paluajtshme një banesë në pronësi të bashkëshortes, në vlerë prej 400,000 eurosh dhe të blerë me kredi.

Në bankë ka deklaruar para të gatshme rreth 1,500 euro nga paga dhe në llogarinë e bashkëshortes 2,500 euro.

Ndërsa, pagë neto vjetore 19,043 euro.12 Comments

   1. Cimi desha te te thosha edhe idiot por po e ndryshoj ne budalla! Perse ti me te vertete kujton se Kurti ka 1.5 mije ne llogari? Edhe rama ka 30 vite qe thote se la llogarine bosha, apo Sala se jeton ne shtepine e te bijes. Ju kosovaret o jeni budallenj o patetike se nuk ka ku te shkoje gjithe kjo “krenari” me koken ne mut

 1. Mbase nga te paktet politikane qe nuk vjedhin. Por shqiptaret respektojne me shume hajdutin si ky komentuesi me siper .

  1. Do me thene ti thua qe Albini (qe vetem nje kostum i kushton 2 mije eur) ka me te vertete 1.5k euro ne Banke? O je budalla o je injorant..njera me keq se tjetra..

 2. Mbase nga te paktet politikane qe nuk vjedhin. Por shqiptaret respektojne me shume hajdutin si ky komentuesi me siper .

  1. mmm ose ata nuk vjedhin ose je ti budalla qe i beson deklaratave (berisha ka vetem nje shtepi dhe rama ne 30 vite politike deklaron 90k eur ha ha ha)..Ik o trap e mos u merr me deklarata pasurie, keni mbetur akoma me morale xhamie

 3. Respekt Albin!!! Je i pashantazhueshem.

  Pabuks thote idioti i dobishem dhe me shpirt skllavi, qe adhuron hajdutet dhe kriminelet mavi rilindas.

 4. ik e budall se nuk do ja tregoje pasurine botes kurti. Ca si puna jote ose jane te trashe ose te ligj..zgjidh e merr

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *