• |
ide | kryesore

E rëndë/ Punëtori shqiptar gjendet i vdekur nën rrënoja

Arkiva, Lajme, Të fundit
E rëndë/ Punëtori shqiptar gjendet i vdekur nën rrënojaPunëtori i cili mbeti i bllokuar nën rrënoja, fatkeqësisht u gjet i vdekur pasi një çati u shemb në Sliema më herët gjatë ditës së sotme.

Më herët këtë mëngjes, policia në Maltë u informua për një incident ku një çati u shemb në një rezidencë në kryqëzimin St Ignatius, ku dy punëtorë ishin duke kryer punime në ndërtesë.

Policia së bashku me anëtarët e Departamentit të Mbrojtjes Civile dhe një ekip mjekësor nga Mater Dei mbërritën në vend për të ndihmuar në incident.

Kombësia e dy punëtorëve u identifikua se ishin shqiptarë.

Një nga punëtorët arriti të dilte vetë dhe u dërgua në Mater Dei për trajtim të mëtejshëm, por natyra e lëndimeve të tij ende nuk dihet.

Fatkeqësisht, punëtori tjetër u gjet i vdekur nën rrënoja.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *