• |
ide | kryesore

Protestuan kundër çetës së hajdutëve të Veliajt, 3 të arrestuar

Arkiva, Lajme, Të funditTre protestues janë arrestuar pas protestës së zhvilluar ditën e djeshme para bashkisë së Tiranës. Ata akuzohen për veprat penale “kundërshtim të punonjësve të policisë” si dhe “shkatërrim të pronës me zjarr”.

Sipas raportimeve të fundit disa protestues të tjerë janë proceduar penalisht. Kryebashkiaku Erion Veliaj duket shumë i shqetësuar dhe për këtë arsye vënë në shërbim të bandës së hajdutëve të ‘5D’ edhe Taulant Ballën, i cili ka rritur numrin e policëve të cilët diten e djeshme u detyruan të mbrojnë “korrupsionin galopant” që ushtrojnë titullarët e tyre në bashkinë e kryeqytetit.

Në protestën e thirrur nga opozita dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, qytetarët kanë kërkuar dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj, pas skandalit të korrupsionit me kompaninë 5D dhe arrestimit të drejtorëve dhe ish-drejtorëve të bashkisë.

Ndërkohë kjo protestë u shoqërua që nga nisja e saj me tensione, me dhjetëra koktejle molotovë të cilat u hodhën në hyrje të godinës së bashkisë.

Njoftimi i policisë për arrestimet:

Tiranë

Në lidhje me protestën e organizuar ditën e djeshme, më datë 19.04.2024, në orën 11.00, përpara Bashkisë Tiranë, thirrur nga Aleanca për Teatrin, e cila filloi në orën 11.00 me fjalime dhe përgjithësisht e qetë, në momentin që ka marrë fjalën shtetasi B. K., në drejtim të portës hyrëse të Bashkisë Tiranë, janë hedhur sende të forta dhe lëndë piroteknike artizanale (molotov).

Pas kësaj një grup protestuesish, në drejtimin e shtetasve F. N., K. B., T. B., dhe të personave të tjerë, kanë tentuar të çajnë kordonin e Policisë, në portën tjetër të Bashkisë, nga krahu i sheshit “Skënderbej”, dhe gjatë këtij momenti ka patur konfrontim midis protestuesve dhe punonjësve të Policisë.

Pas përfundimit të protestës janë kryer veprimet procedurale, është këqyrur vendi i ngjarjes, ku janë sekuestruar në cilesinë e provës materiale objekte dhe sende të hedhura në drejtim të Bashkisë Tiranë, të cilat janë dërguar për ekspertime të mëtejshme kriminalistike.

Për përdorim të lëndëve piroteknike (molotov) janë arrestuar në flagracë shtetasit K. V., 18 vjeç, dhe B. M.,18 vjeç.

Gjithashtu po punohet për identifikimin dhe kapjen e dy shtetasve, të cilët kanë hedhur dhe kanë përdorur lëndë piroteknike (molotov).

Për ushtrim dhune ndaj punonjësve të Policisë është arrestuar shtetasi F. K., banues në Lushnjë.

Janë proceduar ne gjendje të lirë shtetasit K. B., T. B., E. V., D. B. Po punohet për kapjen e shtetasve A. T., R. D., A. M., J. H., B. Z., B. Gj., E. P., dhe A. P.

Gjithashtu janë administruar pamjet filmike të protestës dhe vijon këqyrja e pamjeve për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në veprimtari kriminale.

Materialet procedurale do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë për veprime të mëtejshme.12 Comments

 1. a ju qifsha robt ju policave kurve

  jeni per tu djeg dhe ju o baxhella bashke me bashkine , i beni terror njerezve qe protestojne

  do ju voje dita dhe ju te qani dhe te vuani si kurva qe jeni

  1. NESE JENI OPOZITE E VERTETE DUHEN PROTESTA ÇDO DITE
   DHE ÇDO DITE E ME TE DHUNSHME
   NDRYSHE SEKTI MAVI NUK LARGOHET
   KANE KAPUR GJITÇKA E JANE BERE TE FRIKSHEM

  2. Lajmi i keq per prostitutat mavi eshte se sot kushdo bie dakort qe protestat e dhunshme jane i vetmi mjet dhe gjithashtu si rruhet njeri me se cfare thone prostitutat e ambasadave. Keshtu perfundon kushdo qe perdoret nga ky sekt si leter higjenike qe seshte me higjenike. Per ata djem.duhet .bedhur fonde dhe te priten si heronj sapo te dalin nga dera e tualet palles.

 2. Bravo cuna moterqiraj, deri ne fund ne sherbim te kurvit. Normal, se nga kurvbunkeri vini.
  Do behet vendi she do shkelqej me hajdute intrigante vrases spiuna bythqiraj fshatare me kollare lule lule ec ura vajgurore ec duçko buçko…

 3. FAKSIMILE: “6.8 milionë euro, me çanta nga Rinasi”, në aferën CEZ është edhe Shkëlzen Berisha, zbulohet emaili i zyrtarit çek,kurvi mavi kuq e blu po ha vajtin e rradhes mut salihu ne ballkon

  1. Ju te sektit mavi si po ju duket rrevolucioni? Me kaq pak po ju djeg bytha me duket. Prisni se do jua ndezim fare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *