• |
ide | kryesore

Moti i keq, Vlora përmbytet (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit
Përmbyten rrugët e Durrësit, DurrësTeksa veriu i vendit po përballet me reshje të dendura bore dhe temperatura të ulëta, Vlora është përmbytur.

Mësohet se për shkak të reshjeve, ka pasur probleme në disa akse kryesore.

Qarkullimi i automjeteve është bllokuar nga prania e ujit në lagjen “Rilindja”, apo siç njihet në Vlorë rruga pranë Albano dhe Romina, zona pranë kishës Ortodokse por edhe në disa segmente qe lidhin bulevardin e Vlorës me rrugën Transballkanike.

Kujtojmë se vendi ynë po përballet me mot të keq, ku në disa zona ka reshje shiu dhe në disa të tjera borë.3 Comments

  1. Këtu në këtë rrugë ka me vite që Lepuri të bëjë shurrën përmbytet dhe asnjë nga këta mostrat që janë bërë kryetar bashkie nuk kanë marrë asnjë masë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *