• |
ide | kryesore

Yulia Navalnaya: Putin i paparashikueshëm, mund të përdorë armë bërthamore

Lajme, Të funditE veja e liderit të ndjerë të opozitës ruse Alexei Navalny ka paralajmëruar se presidenti Vladimir Putin është i paparashikueshëm, duke thënë se nuk mund të përjashtohet që një ditë ai mund të përdorë armë bërthamore. Navalnya e krahasoi rastin ekstrem me pushtimin rus të Ukrainës, duke thënë se ajo nuk priste që Putin të shkonte në ofensivë atëherë, duke pasur parasysh lidhjet e forta midis dy vendeve.

“Ne nuk e dimë se çfarë të presim prej tij,” tha Yulia Navalnaya.

Ajo komentoi gjithashtu arrestimet e fundit të disa spiunëve të dyshuar rusë në Europë, duke thënë se ato janë një tjetër tregues se Putini ka bërë prej kohësh luftë në zemrën e Europës, duke përdorur çdo mjet të nevojshëm.

“Putin nuk e filloi vetëm tani, ai e ka bërë këtë që nga fillimi. Ai fillon luftërat, vret kundërshtarët e tij. Unë kam besuar gjithmonë se ka shumë spiunë rusë në Europë; spiunë rusë, është e qartë”, tha Navalnaya.7 Comments

  1. Vetem njehere jane perdorur armet berthamore kunder njerezimit. Dhe ato jane perdorur thjesht per supremacy nga zionistet amerikane, kur dihej qe Japonia ishte ne fundin e saj dhe s’kishte pse!

  2. Kjo bundra u akuzua nga e e ma e Navalnit, se edhe pse nuk kishte pasur asnje pengese per te shkuar e ta takonte ne burg te shoqin, nuk e kishte rrujt asnjehere per te. Kjo eshte nje narrative shume e shemtuar duke perdorur nje femer te panjohur per te diskutuar per fatet e nje ceshtjeje strategjike per mbare boten.
    Megjithate ky eshte realiteti qe maskarenjte dhe kriminelet luajne fijet e gjeopolitikes mbareboterore. Krimi me i rende qe po bejne eshte se po perdorin bushtra per te çuar perpara nje narrative per lufte globale, dmth fati i njerezimit varet nga gojet e bushtrave…..

  3. Askush nuk esht i parashikueshem gjthcka ndrron , si e kerkon momenti .

    Nuk e kan thane kot , ma i keq gergasi se dorasi

  4. Who the fuck is Yulia? – do thoshte Paulini. Po sna the gje moj shoqe. Putini edhe mund edhe mos te mund te perdore armet berthamore. Dhe kete e kane ne dore ata qe te kane dhene vizibilitet ty si nje “lali Eriste” e projektuar per te “udhehequr” Rusine ne rast se CIA do ja dali ndonjehere te vrase Putinin apo te ndryshoje regjimin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *