• |
ide | kryesore

Video/ “Theo Hernandez bir i ku*vës”: kori i interistëve mbytet nga ndërhyrja e dy lojtarëve zikaltër

Sport, Video
TheoGjatë festës së titullit në Duomo, tifozët e Inter kënduan në kor kundër Theo Hernandez. Duke e kuptuar këtë fakt, Barella dhe Calhanoglu i kërkuan tifozëve të tyre të ndalonin.

Gjysma e Milanos ishte zgjuar për shumicën e natës për të festuar titullin e Inter. Në Piazza Duomo tifozët zikaltër i dhanë zë gëzimit të tyre, duke përshëndetur lojtarët e pranishëm. Një festë e shënuar edhe nga ngacmimet për lojtarët e Milan, të mundur në derbin e mbrëmshëm. Në mënyrë të veçantë, tifozët zikaltër vunë në shënjestër Theo Hernandez, i cili u përjashtua nga fusha dje për një sherr me Dumfries. Kështu u ngrit kori: “Theo Hernandez bir i kurvës”.

Lexo më tej: Video/ Inter kampion i Italisë për herë të 20, Acerbi e Thuram ‘qepin’ yllin e dytë: tre të përjashtuar në derbi

BARELLA E CALHANOGLU NDALOJNË KORIN

Nga tarraca nga ku lojtarët e Inter po shikonin tifozët e tyre, disa lojtarë e vunë re thirrjen dhe ndërhynë: Nicolò Barella dhe Hakan Calhanoglu. Mesfushori italian, i cili po këndonte për tifozët me megafon në dorë, u kërkoi me zë të lartë të ndalonin. Ndërsa turku bëri shenjën jo me gisht. Edhe Lautaro aty pranë nuk e miratoi shumë korin ofensiv kundër Theo. U desh mbërritja e Dumfries në ballkon për të larguar vëmendjen nga Theo Hernandez dhe në vend të kësaj të fillonte festa për anësorin e Inter.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *