• |
ide | kryesore

Pjesë e dosjes 5D, drejtori i Bashkisë paraqitet në SPAK

Arkiva, Lajme, Të fundit
SPAKEnton Punavia, drejtor në Drejtorinë e Transportit dhe Trafikut Rrugor në Bashkinë Tiranë, është paraqitur në Prokurorinë e Posaçme.

Ndaj Enton Punavias është caktuar masa e sigurisë “detyrim paraqitje”, si i akuzuar i përfshirë në dosjen 5D.

GJKKO firmosi 9 urdhër-arreste për ish-zyrtarë të tjerë Bashkisë së Tiranës dhe biznesmenë, të cilët akuzohen për veprat penale “Shkelje të barazisë së pjesëmarrjes në tenderë” dhe “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

ARREST NË BURG: 

Mariglen Qato

Redi Molla

Taulant Tusha

DETYRIM PARAQITJE: 

Eglantina Zere

Enton Punavia

Deborah Keçi

Nestor Muhametllari

Julian Zanaj

Albano JankuLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *