• |
ide | kryesore

Do të përjashtojë Kryemadhin nga partia? Meta: Askush s’e ka marrë peng!

Lajme, Të funditKryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta deklaroi se Monika Kryemadhi është deputete dhe anëtare e Komitetit drejtues të partisë së tij. Në një deklaratë për mediat Meta tha se askush nuk e ka marrë peng Kryemadhin. Ai shtoi se do të luftojnë nepotizmin dhe se kjo nuk është një konventë kundër Monikës.

“Kush e gënjeu Monikën? Monika Kryemadhi është deputete, dhe mund të zgjidhet deputete sa herë që të dojë. Ajo ka dyfishin e votave, dyfishin e Luçiano Boccit. Ajo është anëtare. Do të luftojmë nepotizmin. Kjo nuk është një konventë kundër Monikës. Të lutem, kur të hipësh atje bashkë me Osmanin, atëherë do të pyesësh. Sa vjeç je? (I drejtohet gazetarit). Ka punë, por nuk ka profesionistë. Ashtu thotë ai torollaku. Do të garantojmë Shqipërinë me 4 mln plus. Nepotizmi është problem i madh për shoqërinë tonë”, tha Meta.1 Comment

  1. Ky tipi nuk do tia dije as per nenen e femijeve te vet, dhe e perjashton ne menyren me skandaloze nga partia, a thua se ia ka lene trashegim baba dhe eshte prone e tije.
    E njejta situate si te PD ashtu dhe te PS. Mjere gomeret qe votojne keto lloj monstrash…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *