• |
ide | kryesore

“Mos u largoni, Atdheu ka nevojë për ju!”, Konfederata e Sindikatave protestë me thirrje për të rinjt në Rinas

Lajme, Të fundit


Konfederata e Sindikatave organizoi një protestë në rrugën e Rinasit. Ata janë vendosur përgjatë rrugës së re, degëzim i rrugës së Rinasit, ku marrin pjesë kategori të ndryshme, si ajo e autoshkollave, minatorë etj. Këtë 1 maj ky organizim synon të sensibilizojë me protestën e saj që të rinjt që të mos largohen nga vendi.

Me pankarta dhe flamuj në duar ata i bëjnë thirrje të rinjve që të mos braktisin atdheun, por të kujdesen për të. Po ashtu me pankartat e tyre, Konfederata i bën thirrje politikës të hartojnë plane për të mbajtur të rinjtë ne vend.


9 Comments

 1. Bastarde. Bythelepires te pushtetit. Tani u kujtuat ? Ku ishit kur qindra mijera pushoeshin nga puna ne 2013-ten? Apo ata ishin pd- ista,armiq, cecene? Ça kujtonit se do benin? Tani hani mut. Ta gezoni Shqiperine e rilindur.

 2. Qelbebesirat, hajdutët kerkojnë qe tu rritet numëri i atyre qe vjedhin pet,thu kalbesira te rinjet nuk kan as nje shpresë ne nje vend ku hajduti promovohet🫡

 3. Ata qe duan te jetojne nje jete normale te ikin pa menduar asnje sekonde dhe tja lene kete vend patronazhisteve qe te vjedhin e spiunojne njeri tjetrin. Keta pederastet e kuq te sorosit pse nuk dalin ne shesh e te protestojne kundra aresyes pse ikin te rinjte nga ky vend?

 4. Akuzatorët e narko-shtetit, miq me narko-trafikantët

  Po cilët janë lidhjet e tyre në Shqipëri?

  Djali i ish-Kryeministrit Shkëlzen Berisha është parë nën shoqërinë e familjes Osmani në hotele luksoze, siç ka qenë rasti i vitit 2016, në Ritzi Restaurant Puerto Portals.

  Kjo foto tregon Shkëlzen Berishën, i biri i Sali Berishës, akuzatori i madh i “narko-shtetit shqiptar” me një nga vëllezërit Osmani, konkretisht Bekim Osmanin, kokën e grupit që 7 prokurori europiane dhe amerikanët e akuzojnë për trafik droge dhe pastrim parash.

 5. Ou ? Tani u kujtuan këta bythë lëpirësat për rininë dhe atdheun? Por kur u merrej shpirti në punë të rinjve ku ishin? S’kemi parë ndonë protestë prej këtyre plehrave kur vdes ndonjë minator!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *