• |
ide | kryesore

Itali, kapet shqiptari me 1 kg kokainë në makinë/ Si e kishte fshehur ai

Lajme, Të fundit


Policia italiane ka vënë në pranga një shtetas shqiptar, i cili është kapur me 1 kg kokainë. Policia kryente kontrolle në zonën industriale të Cavriago, pas raportimeve të shumta për vjedhje nga makina dhe furgona të kryera në zonë javët e fundit.

Gjatë shërbimit, efektivët kanë parë një makinë, prania e së cilës ishte e dyshimtë, si për orarin e ditës, ashtu edhe për mënyrën e lëvizjes së saj. Në fakt shoferi po lëvizte ngadalë me ndalesa të shkurtra pranë makinave të tjera.

Oficerët urdhëruan që makina të ndalonte dhe shoferi ndaloi menjëherë, por më pas tentoi të largohej me shpejtësi. Ai nuk ia doli sepse një ekuipazh i dytë u ngjit pas tij dhe e bllokoi.

Policia gjeti në pjesën e përparme të pasagjerit një qese letre me një pako voluminoze në formë paralelepipedi, brenda së cilës kishte 1 kilogram kokainë. Në portofolin e burrit janë gjetur edhe 705 euro. Personi, me histori trafiku droge, u arrestua për posedim për qëllime trafiku ndërsa droga u sekuestrua.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *