• |
ide | kryesore

Gjetja e 4 trupave në Bunë, Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile jep detaje

Arkiva, Lajme, Të fundit
Bunë


Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile ka reaguar pas gjetjes të katër trupave të mbytur në lumin Buna, të Alma Arrazit dhe tre fëmijëve të saj.

Në një postim në rrjetet sociale, Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile, ka dhënë detaje në lidhje me operacionin, ndërkohë që i ka shprehur ngushëllimet familjarëve për tragjedinë.

Reagimi: 

Sot pas tre ditësh ka përfunduar operacioni i kërkimit të qytetarëve të mbytur në lumin Buna.

Nën drejtimin e Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile, u angazhuan 96 forca operacionale dhe 13 automjete nga strukturat vendore dhe qendrore, përfshirë Forcat e Armatosura, Forcat Renea, Njësia e Sigurisë Publike, DVP Shkodër dhe DRKM, si dhe banorë të Administratës Dajç.

Drejtori i Qendrës Rajonale të Mbrojtjes për Veriun, z. Besnik Hysaj, ndoqi me kujdes operacionin në terren duke koordinuar strukturat referuar ligjit 45/2019 “Për Mbrojtjen Civile”.

Në këtë moment të dhimbshëm, i shprehim ngushëllimet tona më të thella familjes dhe të afërmve.


2 Comments

 1. Te denohet burri dhe ajo putana e re qe mori me qafe nje familje. Keto kurvat e reja duhet te marrin nje mesim qe mos synojne burrat e martuar, por shoket e tyre. Kush nuk duron le te behet eskorte per bythezinjte e Abudhabit.

  1. Te denohesh ti per prishje te rendit Kushtetues o idiot/e me brire.
   Shqiperia eshte nje vend Demokratik dhe si i tille ndarja dhe tradhetia bashkshortore eshte totalisht e ligjshme.
   Po nuk ju pelqeu shkoni jetoni ne Arabine Saudite.
   Na mbyten injorantet…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *