• |
ide | kryesore

Operacion anti-drogē në Itali, arrestohen 8 shqiptarë

Arkiva, Lajme, Të fundit
Itali


Një mega operacion antidrogë është ekzekutuar mëngjesin e sotëm në territorin e provincës së Trentos e Bolzanos, ku janë shkatërruar dy grupe narkotrafikantësh dhe 8 të arrestuar janë shtetas shqiptarë.

Mes të arrestuarve pati dhe portugezë, marokenë e tunizianë.

Me urdhër të Prokurorisë së Trentos e të Drejtorisë Provinciale të Antimafias janë ekzekutuar 38 masa ndalimi, 27 në burg, 11 me detyrim paraqitje.

Është sekuestruar sasi droge e tipit, kokainë, heroinë, marijuanë e hashash me vlerë fitimi në treg rreth 10 milionë euro.

Arrestimet janë kryer në Trento, Torino, Milano, Bergamo, Brescia, Bolzano, Verona, Pavia, Cremona e Livorno.

Lexo më tej: Gjysma e kabinetit në burg, Rama tregon pse nuk jep dorëheqjen 


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *