• |
ide | kryesore

Manja ironizon Bashën në Kuvend: Ti kujdes me bojën, herë tjetër nxiji më shumë

Lajme, Të fundit


Teksa në Kuvend po mbahet interpelancë mes deputetit të PD-së, Enkelejd Alibeaj dhe ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja, mes tyre nuk kanë munguar replikat, ironitë dhe akuzat.

Gjatë fjalës së tij Manja duke folur për amnistinë penale, theksoi se ky pr.ligj u miratua me votat e shumicës. Duke mos kursyer ironitë ndaj Aliebajt, Manja nuk u ndal dhe me Bashën.

“Ti kujdes me bojën, herë tjetër nxiji më shumë.”, tha ai. Ndërsa Basha ia kthehu; “S’ta kanë borxh shqiptarët që merresh me leshtë e mi!”.

Basha: Nuk i kam parë kurrë aktiv anëtarët e grupit tënd për të të mbrojtur. Nuk ta kanë borxh shqiptarët që merresh me lesht e mi. Të ngelën lesht e mi në gojë. Nuk jeni që puthët e përqafuat sebepin e 21 janarit? E bëtë president. Pse duhet të prisnit Strasburgut ju. Apo kur kryeministri i një vendi të NATO- s korruptoi një zyrtar të FBI. Këto janë gjëra të konsumuara. Ti nuk i thua dot shqiptarëve sot pse bashkë me bashkëpunëtorët e tu i gënjeve kur amnistove ata që amnistove dhe le në burg fëmijët e tyre.
Ti dhe shefi yt jeni nona e korrupsionit.


6 Comments

 1. O lyl do merzitet niko peleshpubisi, lindites po i shtremrohen syte prap. Go ules ulerima fsjatari sigurims go megungalla ducka taci alqis mutis goro kurva ilir debil byqja

   1. Po ma nalt o burre!
    Cfare minister drejtesie ka ky vend???
    Maloku me I shemtuar qe egsiston, injorant dhe sigurims I viteve te Adil Carcanit.

 2. Shkon ministri per interpelance (dhenie llogarie) ne parlament dhe e kthen parlamentin ne bordello duke u marre me lesht e dynjase.
  O ciu mjafton tu thuash shqiptareve qe me amnistine qe miratuat a u falen, ose ulen denimet atyre qe u denuan per korrupsion apo jo ??? Kaq e thjeshte eshte. Leshin qe ke ke mjekra dhe qe te ka ik per lesh dhie njesoj si i gjati diskutoji ne kafene ose ne lokalet e rilindjes….. Shqiptaret, ata zdromsat, te kane votuar qe edhe te flasesh nje çiçke si zhurist i kohes se dulles qe je.
  Sdq. ti dhe ju te bandes nuk keni faj, per aq kohe sa shqiptaret nuk ju ngrejne zgupthi e tja u shkulin lesht ku ti keni, rrace muti

  1. Edhe ke te drejte o Gon se keta te PS interesat e tyre bene, por ki parasysh qe ky leshziu ka mbajtur njerezit ne biruce per budallalliqe dhe e shtyu ligjin, deri ne prill (nga tetori),se deshte leje ndertimi e leke. hajde pastaj te flasim se kush eshte me i mire e me i keq dhe une jam dakord qe duhet ndryshuar pisi ne krye por Basha e njerezit e vete jane teveqele!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *