• |
ide | kryesore

Blendi Klosi parashikon rezultatin e PS-së në zgjedhjet e 2025

Arkiva, Lajme, Të fundit
Klosi-Blendi_1.jpg


Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Blendi Klosi, në një konferencë me gazetarët u pyet se sa mandate mund të merrte PS nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën, Klosi u përgjigj duke iu referuar zgjedhjeve bashkiake se:

“Nëse zgjedhjet do të zhvilloheshin sot, apo të dielën, ne kemi një sondazh të vjetshëm, ku fituam 56 bashki nga 61. Një vit më parë, sot jemi një 1 vit nga fitorja e 14 majit, ku puna e PS dhe e Ramës dha një rezultat të jashtëzakonshëm. Do të jetë fitore më shumë se rezultati numerik. Nuk dyshoj se do të ketë më shumë se në zgjedhjet e fundit.”, u shpreh Klosi.

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste tha se mazhoranca ka mbajtur fjalën për një drejtësi të pavarur, ndërsa shtoi se nuk ka asnjë koment sa i përket vendimeve të drejtësisë të asnjë lloji.

“Sa i përket drejtësisë, kushdo që është kërkuar të japë informacion para drejtësisë, nuk ka pasur kurrë pengesë nga PS dhe Rama. Ky është realizim i premtimit për një drejtësi të pavarur. Nuk kemi koment sa i përket raportit me drejtësinë. Tirana është qarku më i rëndësishëm në garën e ardhshme elektorale. Jemi duke u përgatitur për 2025. PS është e orientuar për fitoren e mandatit të katërt, ndaj po punojmë në të gjithë Shqipërinë. Përpjekja jonë është që në Tiranë të triumfojnë sërish siç triumfuam vetëm një vit më parë”, – tha Klosi.


12 Comments

 1. Vetem se ka nje problem te vockel per kete rast. Nga 61 Bashqi qe moren keta te bandes, 60 % te kryebashqiareve i kane, ne burg dhe nen hetim. Prandaj ketij meriton ti thuash surratmut sepse ben llogarite e “atehershme” jo te sotme. Pa llogaritur PD dhe opoziten qe thuajse jane inekzistente, po te mbaheshin zgjedhjet sot ose te djelen ketyre te bandes do ti benin MUTIN vetem ne pjesemarrje imagjino rezultatin.
  Sdq le te vazhdoje ta rruaje mjekren nese do rezultat, pasi edhe ky eshte ne pritje “per te bere nje xhiro nga SPAK-u”.

 2. 1. Nuk ka një drejtësi “të pavarur”, ajo që the eshte teresisht mashtrim.
  2. Zgjedhjet nuk i fituat, por i vodhët dhe mashtruat. Po kështu do bëni edhe në 2025, 26, 27, 28, … 33.

  Gjynah që e le fushën tënde të shkollës e të merresh me një parti maskaradë si PS.

 3. Absurditete madi in sekti mavi .
  Çudite dhe çmendurite ne kete vend nuk kane fund .
  Kush mendon se ky vend behet pa revolucion nuk eshte naiv por nje idiot i lindur .

  1. O Miri, ky debili nuk dinte te lexonte nje milion e treqind e gjashtedhjet e kater mije e dyqind e pese lek.
   Ky nuk di te lexoj as letrat qe i japin.
   Po qerratai budalla qe ben mashtruesin, na ka qejf edhe bixhozin!¡¡

   1. Miu, ai nuk është djal problematik si të tjerët e PS (e di mirë), por çështja e tij është se më thuaj me kë rri të të them se kush je.

    *Të përshëndes, ta kam një birrë borxh 🙂

 4. O Blend ,vazhdon e ben shurren ne breke zotrote , me sheqerin ne gjak mir je? Yt rrace spiunesh jeni ju Kloset , njerez qe keni mohuar gjakun tuaj te piset .

  1. Mallkuar qofshin gjithe rilindasit qe e bene kete vend Kolumbine e Europes, qe e shpopulluan kombin shqiptar dhe tani kane mbetur vetem kriminelet e patronazhistet ketu.
   Ndaj fitoret e rilindjes shkojne sic ka thene ministri i “drejtesise” maloku me i shemtuar Ulsiu: Po ma nalt o burre,,,,!
   Keta po sjellin afrikanet ketu qe te zevendesojne shqiptaret qe largohen. Kete gje vetem Milloshevici do e bente.

 5. Qe prej vitit 1944, gjyshi, babai dhe tani Blendi Klosi e kane henger qyl djersen dhe mundin e

  popullit shqiptar duke u sherbyer, duke u bindur dhe duke perfituar nga regjimet me cnjerzore,

  me dashakeqe. me antishqiptare dhe me te urryera qe ka njohur populli shqiptar ne te gjithe historine

  e tij mijeravjecare , si regjimi e Enver Hozhes, e Edi Rames. Keta lloj njerzish medioker, pa asnje

  vlere , pa asnje fytyre te veten behen suport dhe marrn fytyren e regjimit duke u bere njesh me te

  pa i vrare aspak ndergjegja. Keta lloj njerzish jane edhe me te keqij se vete regjimi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *