• |
ide | kryesore

Tubimi i Ramës në Athinë, Fredi Beleri nuk kursehet me një mesazh nga burgu

Arkiva, Lajme, Të fundit
Fredi


“Zgjedhja e ditës së sotme për vizitën e kryeministrit shqiptar në Athinë nuk është e rastësishme”, thotë Fredi Beleri në mesazhin e tij nga Burgu i Fierit, duke akuzuar kryeministrin shqiptar se dëshiron të provokojë.

Në mesazhin e tij, kandidati për eurodeputet i Partisë Demokracia e Re në Greqi dhe kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës tregon se sot bëhet pikërisht një vit nga arrestimi i tij.

Sipas tij, Rama zgjodhi këtë ditë pasi e ka shqetësuar nominimi i tij.

“Ai dëshiron të provokojë Greqinë, të bëjë një shfaqje force brenda Shqipërisë dhe të ulë moralin e grekëve në rajon. Ai nuk do t’ia dalë. Askush nuk mund të luajë me krenarinë dhe dinjitetin e helenizmit”, përfundon mesazhi i Fredi Beleri.

Lexo më tej: Tubimi i Ramës në Athinë, Fredi Beleri nuk kursehet me një mesazh nga burgu 


8 Comments

 1. Mos na caj rikun me helenizmin o mercenar! Nqse vazhdon te flasesh keshtu Rama, sulltani i shqipeve te dhjere por krenar do te lere ne burg sa te vdesi ti apo ai! Ruhu nga Rama se edhe mund te hash ndonje thike barkut ne burg!

 2. O robqir nga progonati, o perzierje jevgu me lab, ti je helen aq sa Micotaqis arabi eshte suedez.

  Ju robqirat jeni krijesat me komike qe me kane pare syte .

  Ne burg ke per te ngelur.

 3. Himara Autonome
  Fjalimi i krieministrit te shqiperise ne Athine
  Nje hipokrizi
  Fund e krie
  Krieministri i shqiperis para se te kerkoje te drejrat e shqipetareve
  Duhet te percaketoje
  Konceptin e Aresieve te shqetesimeve ndermjet qeverive dhe kerkesave te popujve
  E para duhet te jet i qarte mbo politiken e sorme dhe te djeshme mbi historin e sotme dhe te djeshme mbe qeverisjen e te sotme dhe te djeshme
  Ceshte Cameria tok shqipetare apo Greke
  Cesht Himara tok shqipetare apo tok greke
  Nderimin e emrave te shqipetareve dhe te grekeve e Bene greket te paret
  Apo turqit me shqipetaret
  Greket bashkepunuan e pushtusit e greqis
  Apo shqipetaret
  Pronat e himarjoteve te marur nga shteti
  Vleresimi i tokes nje meter katror 1000lek te vjetera
  Epiri esht Helen apo grek
  Atonomia e Himares njihet ligjerisht nderkombetarisht
  Cameria dhe kosova e shqiperia nuk njiheshin si shtete dhe nuk njihen akoma
  Himara esht njohur nga perandoria otomane nga shqiperia dhe nga evropa
  Himarjotet nuk jane me te zot e shtepis te prones te liris dhe te demokracis Evropjane
  Himarjotet mundoheni ti ktheni ne sklleverit tuaj ose ti deboni ose ti fusni ne burg ose to vrisni mbrapa kraheve
  Ki esht versjoni i juaj
  Himarjotet kane luftuar me turqit e turqis dhe turqit e shqiperis kane luftuar kunder gjermanis e italis
  Per te mbrojte historine dhe egzistencen e tire
  Tani do luftojme dhe kunder qeveris tuaj duke perforcuar ligjin e luftes deri ne clirimin e plote te Homares nga banditizmi krimi vjedhja de denimet ligjore fallc te shtetit shqipetar

 4. Niseni me xhillarin dhe manen luften.
  Ne te varferit kemi ardhur si njerez ne himare the si njerez kemi ikur. Merru me jorgo bythqirin dhe gjithe bashkine e moterqirajve patriote milioenere himaridiote qe ja fusin komshiut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *