• |
ide | kryesore

Dosja e ‘Sterilizimit’, shtyhet seanca për ish-ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj

Lajme, Të fundit
sterilizimit, Beqaj


Është shtyrë seanca për ish-ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj, për dosjen e sterilizimit. Shkak mësohet se është bërë mos marrja e të gjitha materialeve për të pandehurit. Gjykata vendosi të shtyjë seancën me datë 3 qershor në orën 10:00.

Ndaj ish-ministrit të Shëndetësisë, janë caktuar dy masa sigurie, detyrim paraqitje dhe ndalim për të dalë jashtë vendit. Beqaj, akuzohet për shpërdorim detyre nga SPAK në lidhje me hetimet që janë kryer për koncesionin e sterilizimit të instrumenteve mjekësore.


2 Comments

  1. Aju shkerdhevsha robt o drejtesi e dhjere i lene livadhisin te lire hajdutet vetem se jane te ridhjerjes ose kane lepire bashke me ta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *