• |
ide | kryesore

Vizita e parë e Putinit që nga fitorja në zgjedhje, në Kinë

Arkiva, Planet
ruso-kineze, Putin


Presidenti rus Vladimir Putin do të vizitojë këtë javë Kinën.

Lajmi është bërë i ditur nga agjencia e lajmeve TASS, duke cituar një njoftim të Kremlinit.

Udhëheqësi rus pritet të vizitojë Pekinin dhe provincën verilindore të Harbinit më 16 dhe 17 maj.

Ky është udhëtimi i tij i parë jashtë vendit që nga betimi për një mandat të ri si president.

Ai e vizitoi Kinën për herë të fundit në tetor 2023.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *