• |
ide | kryesore

Atentati ndaj kryeministrit sllovak, Rama: I tronditur nga lajmi i tmerrshëm

Arkiva, Lajme, Të funditKryeministri Edi Rama ka reaguar për atentatin ndaj homologut sllovak, Robert Fico mesditën e së mërkurës në qytetin Handlova. Kreu i qeverisë shqiptare, përmes një postimi në rrjetin social X, shprehet se është i tronditur nga lajmi i tmerrshëm ndërsa i uron atin shërim sa më të shpejtë.

“Jam thellësisht i tronditur dhe i pikëlluar nga lajmi i makthshëm i sulmit ndaj kryeministrit të zgjedhur në mënyrë demokratike të Sllovakisë. Roberti është një i mbijetuar i fortë dhe një mik i dashur, dhe unë shpreh urimet e mia të përzemërta për një shërim të shpejtë dhe një rikthim të jashtëzakonshëm.”, shkruan Rama.

Ngjarja e rëndë ndodhi përpara një qendre të komunitetit kulturor në qytetin Handlova, ku kryeministri sllovak ishte në një mbledhje me kabinetin. Autori është vënë menjëherë në pranga nga autoritetet.12 Comments

  1. Sic duket eshte tronditur ky mavija se e ke radhen ti dhe te gjithe politikanet e ketij tranzicioni te zgjatur qe keni perzene shqiptaret duke e shpopulluar vendin ton qe eshte I bekuar nga zoti dhe I masakruar nga ju bastarda te ndyr!

  2. po pse kur nje autokrat, diktator dhe kryemafioz ekzekuton cdo dite me mijera qytetare ne vite nje popull te tere cfare do te trondisi nje poet me revole. te kishim me shume poete

  3. I tronditur eshte kelyshi i serbise non grata Ai mund ta haje ne lule te ballit sic ja futi me grusht ai cuni trim

  4. Ke taopallkarin qe te ruan ke policine e motwrqirajve ke paronazhistet qe te spiunojne ke oligarket qe te mbeshtesin ke bushtrat qe te duan, ke sorro bythqiron, ke lali kelliren, ke prokurorine e kurvave komuniste kanibale, ke uleriun, niko peleshpidhi, gramoz evgjitin, ke shtepi bunker, mbahu mutnam.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *