• |
ide | kryesore

I vendosi lëndë plasëse magazinës në Durrës, shpallet në kërkim 24-vjeçari

Lajme, Të fundit
sekuestrohen, policia


Një 24-vjeçar është shpallur në kërkim nga policia pasi akuzohet se i ka vendosur lëndë plasëse një magazine në Durrës. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në fshatin Shkafane dhe magazina ishte në pronësi të një 50-vjeçari. Ndërkohë ditën e sotme është identifikuar dhe shpallur në kërkim autori, 23-vjeçar me iniciale E.B.

Njoftimi i Policisë:

Menjëherë pas njoftimit , rreth orës 23:45, të datës 14.05.2024, se në magazinën në pronësi të shtetasit L. M., 50 vjeç, në fshatin Shkafane, kishte ndodhur një shpërthim (me pasojë vetëm dëme materiale), shërbimet e Postës së Policisë Manzë kanë shkuar në vendngjarje. Si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore është identifikuar autori i dyshuar i rastit, shtetasi E. B., 24 vjeç, banues në fshatin Rrotull. Vijojnë kërkimet për kapjen e tij, si dhe në drejtimin e Prokurorisë së Durrësit, vijojnë hetimet për të provuar ligjërisht rrethanat e këtij rasti.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *