• |
ide | kryesore

Kuvendi nis me tensione/ Të hiqet nga rendi i ditës pr.ligji për Privatizimin, po i jepen oligarkëve

Lajme, Të funditMe debate ka nisur seanca e sotme penale.

Debate duket se ka pasur mes deputetes demokrate, Dhurata Çupi dhe Eduard Shalsi sa i takon pr/ligjin për privatizimin. Cupi kërkoi heqjen nga rendi i ditës i pr.ligjit për privatizimin e ndërmarrjeve shtetërore. Është antikushtetues, po i jepni pronat publike oligarkeve.

“Eshte nje ligj antikushtetues, qe shkatërron vendin. Po synoni ne mënyre abuzive qe pronat shtetërore të ja jepni privatit, te ja jepni oligarkëve. Po kërkoni te jepni pronën publike tek Teatri dhe shume prona te tjera. Zonja Kryetare e Kuvendit. Ju kërkoj ta tërhiqeni këtë ligj”, tha ajo.

Kaq mjaftoi që të ndërhynte dhe Nikolla.1 Comment

  1. Eshte propozim i nje projekt/ligji kriminal qe propozohet nga nje palaço.
    Duhet te mbahet ne konsiderate qe ish KKP dhe sot ATP kane dhene vendime ne te cilat eshte parashikuar e drejta e parablerjes se objekteve te cilat mund ti nenshtrohen nje procesi, qofte shpronesimi, blerje/parablerje dhe/ose privatizimi.
    Ky bushter qe propozon nje akt te tille duhet te konsiderohet person pergjegjes per demet qe do te vijne ne te ardhmen ne dem te pronareve legjitim dhe te shtetit. Kjo per faktin se keta monstra, palaço, qelbesira dhe HAJDUTE jane mesuar te neperkembin cdo gje vetem me qellimin per te zhvatur dhe perfituar. Kane qene pabuksa, pabreksa, pa allate, pabythe dhe funderrina e duan te pasurohen ne menyre e padrejte……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *