• |
ide | kryesore

Të burgosurit e Peqinit në grevë urie, shkak kushtet e izolimit

Lajme, Të funditTë burgosurit e Peqinit mësohet se janë futur në grevë urie. Shkak i këtij vendim të marrë nga të burgosur mësohet se janë kushtet në të cilat mbahen të izoluar, 7 të dënuar të regjimit 41 BISS.

Të dënuarit e regjimit 41 BISS janë futur në greve urie duke kundërshtuar kufizimet që u janë vendosur. Mëoshet se mes personave të dënuar që ka marrë pjesë në grevë është edhe Anterio Kaloshi. Avokati ka konfirmuar se klienti i tyre gjithashtu është bërë pjesë e grevës së urisë dhe kundërshton kushtet që janë duke refuzuar konsumimin e ushqimeve, por edhe të ujit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *