• |
ide | kryesore

FOTO-ja e fundit e presidentit të Iranit duke hypur në helikopterin që u rrëzua

Arkiva, Lajme, Të fundit
Iranit


Prej disa orësh po vijon puna për dërgimin në zonën ku u rrëzua helikopteri me të cilin udhëtonte presidenti iranian Raisi dhe ministri i Jahstëm i Iranit.

Pamjet që shihni më poshtë, janë momenti kur presidenti Raisi hipën në helikopter.

Lexo më tej: Aksident në ajër/ Mister fati i Presidentit të Iranit 

Raisi ishte për një vizitë në Azerbajxhan, ku së bashku me homologun e tij Ilham Aliyev përuruan një projekt dige në kufi të dielën, përpara rrëzimit në provincën e Azerbajxhanit Lindor të Iranit. Një pjesë e kufirit verior të provincës ndahet me Azerbajxhanin.

Lexo më tej: Profil/ Kush është Ebrahim Raisi, presidenti i Iranit i dyshuar i vdekur 


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *