• |
ide | kryesore

Shkarkohet nga detyra kreu i KLP, Alfred Balla

Arkiva, Lajme, Të fundit
Alfred, Balla


Pas ankimimit në KPA për Aflred Ballën nga Komisioneri Publik, KPA vendosi për të shkarkuar Ballën. Balla që deri sot ishte kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, do të ndalohet të ushtrojë funksione në drejtësi për 15 vitet e ardhshme.

“Trupi gjykues e gjen të drejtë ankimin e Komisionerit publik duke konkluduar se vendimi i KPK-së është i pabazuar në fakte e ligj dhe si I tillë duhet ndryshuar. Trupi gjykues me shumicë votash vendos ndryshimin e vendimit nr 675 të KPK-së si më poshtë: Ndërprerjen e procesit të rivlerësimit për Alfred Ballën. Subjekti i vlerësimit nuk mund të emërohet gjyqtar apo prokuror i çdo niveli, anëtar i KLP-së apo KLGj-së, inspektor i lartë i drejtësisë apo prokuror i përgjithshëm për një periudhë 15 vjeçare”, thuhet në njoftim.

Vendimi u dha nga trupa gjykuese e përbërë nga Ina Rama kryesuese, Albana Shtylla relatore, Natasha Mulaj, Rezarta Schuetz, Sokol Çomo anëtar.


7 Comments

  1. Vajti 5 vjet kryetari I KPK ky ,po deshet lereni po deshet hiqeni demin e ka bere ai tani! Keta ballat I jane ber si mortje ATI vendi!!

  2. Ky mustaqemiu ,kushuriri I Sokol Balles nuk duhet te ishte ne ate detyre qe e ushtroi per 5 vjet! Po kjo eshte ” ramaforma” kur ky majmuni e ka bere demin e plot te emerimet ne SKAP! Tani kerkon qe te mos vetohet,spse thot beni si them une e mos beni si bej une! Nga ana tjeter Komisioni I apelimit duhet te kishte votuar ne unanimitet per ta zhdukur nga sistemi I drejtesise dhe jo te largohet me shumice votash sepse dihet qe Ina Rama dhe Sokol Como e donin kete aty ne KPK per interest e tyre te flliqura!

  3. E perdoren si bandit per te kryer ndere e krime ne favor te Edi Eames e tani i futen preshin,keshtu eshte kur veteofrohesh si plehre e monster,ky do te shkoje ne burg !

  4. Po vendimet qe ka marre keto 5 vite? A e dini qe bien te gjitha ne Strasburg pas kesaj? Ramaforma po jep shpirt

  5. Pse e shkarkuat? Edhe ky ka vjedhur si te gjithe shoket! Edhe dhipllomen e ka blere si te gjithe zagaret e padrejtesise, dhe mjekren dhe mustaqet si dac! Nga ftoja duket qe perpiqet te jape inteligjentin, por qe nuk eshte, ja ka arritur megjithate, te jete ushtar i llumit te ripjerdhjes!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *