• |
ide | kryesore

Inceneratori i Tiranës, Dumani: Hetime intensive, paratë nuk shkojnë për pronarët

Lajme, Të fundit


Kreu i SPAK, Altin Dumani, u pyet në Komisionin e Ligjeve për Inceneratorin e Tiranës. Dumani tha se për këtë çështje po bëhen hetime intensive. Ai tha se paratë nuk shkojnë për pronarët, por shkojnë tek Agjencia e Administrimit të Pasurive të Sekuestruara dhe të Konfiskuara.

“Që nga muaji gusht është sekuestruar dhe çdo para shko në llogari të Agjencisë së Administrimit të Pasurive të Sekuestruara dhe të Sekuestruara, zero para shkon te pronarët. Shkon te Agjencia e Administrimit të Pasurive të Sekuestruara dhe të Konfiskuara”, tha Dumani.

Të dhënat nga Data Baza Lokale e Spending Data Albania tregojnë se nga data 1 janar deri më 17 prill 2024 nga Drejtoria e Thesarit në Ministrinë e Financave janë kryer 392,334,823 lekë pagesa (3,8 milionë euro). Inceneratori i Tiranës, një vepër që nuk ekziston dhe procesi është nën hetim dhe sekuestro nga SPAK, do të financohet nga taksat e shqiptarëve me 1,27 miliardë lekë (12 mln euro) këtë vit, me rritje gati 20% nga viti 2023, sipas parashikimeve në buxhetin 2024.


11 Comments

 1. Uuu uuu çfar niveli katandisesh kur të tredhin . Sa turp të dëgjosh këtë kryen e skrapit ! I ka ikur dhe zëri ! Çfar lecke ! Prandaj e marrin ata globalistët e ambasadave dhe e terheqin me litar si qëni , ec këtej , ec andej , leh këtu , lëpiu këtu !

 2. Shoh 3 koment-kare qe ne vend te gojes kane nevojtoren. Ka dy gjera tek keta koment-kare:
  1. Ose jane pjelle e kuqe,
  2. Ose jane loqe qe nuk rrijne dot pa sha gjithe dynjane.

  Ne lidhje me 1, ndofta jane mesuar qe, sot akuzen, neser gjyqin, pasneser burgun……
  Ne lidhje me 2, vazhdoni hani mender me thone …. se do ja degjoni kengen me vone.

  1. Eshte i njejti person… O Gone.
   Eshte dikush, qe i eshte fut nje mi ne byth. E kercen nga belaja apo qefi. Kjo nuk dihet.

 3. O gon te mbifte kari ne goje, o pjelle jeshile.
  Kancerin e ke nga kastrati.
  Beji nje gojore dhe atij, se I ngel hatri gicit.
  Ne fund nje vizite te enverr nekrofili.
  Te rroje partia moterqirajve.

  1. Njeri pa integritet, pa dinjitet ,pa ndjenjë atdhetarie që e rrotullojnë si të duan bastardët e rilindjes dhe të korruptuarit amerikanë sorrosianë!!

   1. i vetmi me integritet eshte Salike hajduti. Te gjith te tjeret, gjith planeti jan pa integritet. Cdo bejm kur ti vij ora Salikut. Do shkulim floket se sdo ket me kuptim jeta jon.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *