• |
ide | kryesore

Telefonatë me Ramën, Zelensky informon “liderin global” për luftën në front

Arkiva, Lajme, Të fundit


Presidenti i Ukrainës Volodomyr Zelensky ka marrë sot konfirmimin nga kryeministri Edi Rama se Shqipëria do të jetë pjesë e Samitin së radhës së Paqes.

Zelensky thotë se e informoi kryeministrin Rama edhe për situatën në fushën e betejës, konkretisht në Kharkiv.

Në rajonin e Khrkivit janë duke u zhvilluar beteja intensive, pasi gjatë ditëve të fundit forcat ruse kanë nisur një sulm të papritur me mijëra trupa, duke tentuar të rrethojnë Kharkivin, që është qyteti i dytë më i madh i Ukrainës,

“Fola me kryeministrin shqiptar Edi Rama, një mik i madh i Ukrainës, për Samitin e ardhshëm të Paqes dhe e falënderova që konfirmoi se Shqipëria do të marrë pjesë.

E informova kryeministrin Rama edhe për situatën e fushëbetejës, konkretisht mbrojtjen e rajonit të Kharkiv. Ne diskutuam gjithashtu bashkëpunimin tonë të vazhdueshëm në mbrojtje”, njofton Zelensky.


6 Comments

  1. Dhe lideri i u pergjigj se e ka ndare mendjen dhe do i dhuroi zhelenskit dy breshkat qe i mban tek zyra ne PS.

  2. Fitoret e njepasnjeshme te Zheles jane fryt I orientimeve qe jep Lideri Global dhe pamjeve nga satelitet Albania 1 dhe Albania 2.

  3. Ky zhelja dhe ky hajdut qe e Vrau popullin Ukrahinas per bythen e vet e din dhe po se diti ta mesoje se lideri kryehajdut global eshte nje psyko me karte le😤O zhele baba i kryehajdutit dergonte njerez dhe ky ishte Dritero Agolli qe mos ti jepnin ne duar arme se ishte me kartele psyko I rrezikshem O Zhelenks Edi Rama eshte njesoj si ti po vret popullin sikur me qene kartona. Se dhe ti je njeri pa bythe ke frike

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *