• |
ide | kryesore

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme

Lajme, Të fundit


Vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha, Argita Malltezi ka deklaruar se mund të vijë një moment që të përfshihet në politikë. Në një konferencë për shtyp, Malltezi tha se kjo gjë mund të ndodhë, si një formë qëndrese ndaj padrejtësisë që po ndodh me procesin ndaj të atit. Sipas Malltezit nëse është e nevojshme do e mendojë si formë qëndrese edhe përfshirjen në PD

“Nuk ka pasur ndryshimi në atë çfarë kam thënë më parë. Shpresoj që situata në vend të bjerë në hullitë e ligjshmërisë dhe proceset të ndjekin rrugën e tyre ligjore. Do të qëndroj nëse mendoj se është një padrejtësi ndaj të cilës duhet qëndruar. Aktualisht po qëndroj në këtë formë, por më vonë mund të qëndroj duke marrë vendime të tjera drejt politikës,” tha Malltezi.


14 Comments

   1. Nje paragjykues rrot kari ne mos nje patronazhist moterqire si ty as nuk iken dhe as nuk vjen por mbetet gjithmone.

 1. Meqe je juriste duhet te kesh minimumin e edukates dhe kultures juridike. Babai yt akuzohet per ato qe akuzohet, por qe nuk kane lidhje thjesht me politiken. Jane vepra te renda qe nese ai, per pjesen e tij nuk ti ka thene ka bere shume gabim, ndersa per pjesen tende dhe te vellait ti i di shume mire.
  Pra shoqja juriste nnese ka problem juridik mjafton ta ndjekesh ne rruge ligjore dhe deri ne fund, por perfshirja jote ne politike per keto çeshtje tregon qe ti ke HALL TE MADH jo politik, por juridik, pasi kerkon te mbrosh gjene e piset dhe te ndyre qe keni perfituar si familje…… e çte te themi me ……..

 2. Forma e qendreses kundrejt padrejtesive eshte gjykata jo perfshirja e njerezve ne politike qe do me thene perfshirja e njerezve ne problemet e tua… Keta e konsiderojne Shqiperine prone!

 3. Ate e kemi kuptuar.. Qe kur dole heren e pare te grida.
  Vari lesht. Partia e demokracis. Partia e shpresave te shqiptarve.
  Perfundoi ne parti familjare.
  Do behet nje gjasme kuvend. Me gjasme votime. E do na dal kjo kryetare…. Parrulla do jet.. E do
  populli. Hahahaha
  Vari bidionat.

 4. Po duhet te jesh familje dinasti qe te behesh pasardhese e babit tend .
  Dmth ti futesh politikes duhet ta kesh nja tre breza te jesh qytetare.
  Saliu vari karet malok nga Vicidoi zbriti ne tirane ne 60.

 5. Dmth Edi Rama kryeminister deri kur te doje vete, meqe ti je me e re ne moshe. Me mire se ty s’kishte ku gjente

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *