• |
ide | kryesore

Shembet dyshemeja e restorantit në Spanjë, klientët bien në bodrum, 4 të vdekur

Lajme, Të fundit


Katër persona kanë vdekur dhe 16 janë plagosur pasi një ndërtesë dykatëshe u shemb në ishullin spanjoll Majorca, thonë shërbimet lokale të urgjencës. Disa njerëz besohet se janë bllokuar në vendin e Medusa Beach Club, një restorant buzë plazhit në rrugën Cartago në kryeqytetin rajonal Palma de Majorca.

Incidenti thuhet se ka ndodhur rreth orës 20:30 me orën lokale të enjten mbrëma. Shërbimet e urgjencës i thanë mediave lokale se po finalizonin operacionet e shpëtimit dhe po siguronin zonën pak pas mesnatës me orën lokale. Zyrtarët shtuan se ekspertët e psikologjisë do të silleshin në vendngjarje për të ndihmuar të traumatizuarit nga incidenti.

Dyshemeja e lokalit u shemb mbrëmjen e së enjtes, duke bërë që njerëzit të binin në bodrumin poshtë, ku kishte edhe klientë dhe staf. Një zjarrfikës e përshkroi skenën si “makth” për gazetën lokale Ultima Hora. Ai shtoi se kur ekipi i tij mbërriti njerëzit po qanin dhe bërtisnin ndërsa qëndronin rreth rrënojave të grumbulluara në dysheme.


2 Comments

    1. Foli shqiptari ilir me gjak arian, bjond, sykalter dhe dy metra i gjate. Dhi e zgjebosur dhe bishtin perpjete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *