• |
ide | kryesore

FOTO/ Mitsotakis bën fushatë me djalin e Fredi Belerit në krah

Arkiva, Lajme, Të fundit
fredi belerit


Mediat greke janë pushtuar nga lajmet për fushatën e zgjedhjeve për parlamentin europian më 9 qershor. Gazeta “Protothema” vëren se kryeministri Kyriakos Mitsotakis po mban gjithnjë e më shpesh në krah të tij, Petro Belerin, djalin e kryetarit të zgjedhur të bashkisë së Himarës, Fredi Beleri.

Ky i fundit është kandidat në listën e partisë Nea Demokratia për një vend në Parlamentin Europian. Mitsotakis ka mbajtur takime në qytetin e Artës dhe Agrinios. ©LAPSI.al

mitsotakis-beleris__1_ mitsotakis-beleris__2_

mitsotakis-beleris__3_


7 Comments

 1. Nqse shpallet eurodeputet, atehere Edi k0qja nuk e mban dot brenda ne burg më se e heqin per zhap bythe! Gjetje e zgjuar greku, do ja fusin bukur Rames se hakmarrjen e kane te madhe!

  1. E ke gabim, Shqiperia nuk eshte ne BE, prandaj legjislacioni i BE nuk ka fuqi ne Shqiperi. Beleri do mbaroje burgun, pastaj do shkoje ne Bruksel. Po me marreveshje xhentelmenesh mund t’i falin 2 muaj dhe ta nxjerrin ne shtator, kur fillon parlamenti BE. Edi do rrije aty ku eshte, nuk e pjerdh njeri grekun tani. Kurse ti je nje bastard i ndyre qe lutesh qe greku t’i fuse Rames

 2. Himara Autonome te gjithe greket e Epirit dhe greket e tjere qe ndon ne shqiperi
  Esht ira per te treguar
  Se jane te bashkuar
  Dhe ne parlamentin Evropjan
  Do te perfaqesohen nga perfaqesusi i grekeve ne shqiperi
  Nga kandidati i tire zFred Beleri
  ZBelerit i urojme nje fitore te dhuruar nga populli grek i Epirit te Veriut ne Shqiperi
  Falenderojme zKrieministrin Micotaqis per interesimin dhe mbeshtetjen qe i jep popullit Grek
  Te epirit te veriut dhe ne vecanti Himares

   1. Himara Autonome
    Te nderuar Arnaute
    Komentet tuaj jane komente pa asnje kuptim thjesht injoranci dhe pa pik rrealitet historik

    Ne Himarjote kur skemi bashkepunuar me pushtusit
    Nevet si jemi neneshtruar asnje pushtusi dhe as shtetit shqipetar
    Himarjotet kane wene jane dhe mbeten luftetare te se vertetes historike te treves ballkanike
    Himarjotet ne cdo kohe kane treguar dinjitetin e tire rracor etnik
    Himarjotet kane rruajtur kulturen demokracin dhe wendrueshmerin ndaj pushtusve dhe qeverive te shqiperis
    Himarjotet skane nderuar flamur ne historine e tire
    Arnautet deri ne 1914 jane perfaqesur me flamurin turk
    Kosovaret me flamurin serb maqedhonast me flamurin maqedhonas malazeste me flamurin malazes
    Kurse Himarjotet me flamurin e tire
    Meflamur te bizantit
    Pra ju keni treguar veten si arnaute qe jeni se jeni nga frin era
    Mos na tregoni ju se cfare jemi nevet
    Ne ne cdo kohe jemi te zote jo vetem te vet vetes por aqe te zote sa tju marim neper kembe dhe tju perdorim si kafshe dore
    Kete ka treguar Historia dhe kete do e tregoje prape
    Ne jemi Evropjane si me emer si me gjak si me besim si me mendje
    Kurse juvet arnaute keni qene dhe ngeleni skllever te pushtusave dhe te pa deshiruar per Evropen si rrace bastardhhajdut te pa bese te pa fe
    Shtaze xhungle te pa zbutur dhe Evropa do ju mbaje ne vendin e shtazeve ne kopsht zollogjik
    Kur te filloni te ktheheni si majmuni ne njerez
    Do mendohen dhe du ju mesojne si shtazet per tu mesuar si flitet si shkruhet si jetohet ne nje shoqeri Evropjane
    Me shume nderime i nderuari shtaze

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *