• |
ide | kryesore

Takimi me socialistët në Milano/ Nxirren jashtë të rinjtë që kërkuan të drejtën e votës

Arkiva, Lajme, Të fundit


Kryeministri ishte në Milano për t’u folur emigrantëve shqiptarë në Itali, por në momentin që një grup të rinjsh kanë tentuar të ngrejnë një banderole ku kërkojnë votën e diasporës ne vitin 2025 janë sulmuar dhunshëm nga persona të ndryshëm duk mos u lejuar që ta bëjnë një gjë të tillë.

Ata shpalosen një banderolë ku shkruhej “dua të votoj më 2025”, por siç duket kjo nuk është në projektet e Ramës dhe Rilindjes së tij.

Të rinjtë dolën më pas jashtë nga salla dhe shpalosen banderolën e tyre.


16 Comments

  1. Ngjarja pengimin dhe perzenien dhunshem te ketyre te rinjeve per nje parrulle kushtetuese dhe te ligjshme deshmon fytyren brutale qe Rama do te vijoje te dhunoje deri ne neutralizim te cdo kritike apo indicia kunder “vijes” se tij. Kjo ngjarje eshte nder me dometheneset ne ket 3 dekada ne Shqiperi ndaj media dhe opozita duhet te jete ne lartesine e situates per te kerkuar llogari. Eshte atentat haptaz qe Rama kreu ndaj Kushtetutes.

  2. Ishte mbushur San Siro plot, por edhe ne Olimpico te Romes, po e ndoqnin live duke e mbushur stadiumin me shqiptare. Aq plit ishin mbushur stadiumet e Italise per te ndjekur Ramen, saqe ata mijra vete qe e kishin djekur nga Shqiperia, kishin ngelur jashte dhe po e degjonin nga altoparlantet. Kete tha Met Veliu qe kishte mundur te futej duke I marre perpara njerezit fale forces se tij fizike.

 1. Ku e ke parë ti o patronazhisti Emër ti gangsterët te Berisha??
  Ngatërron prof dokt me një rrugaç si Rama.
  Gjithmonë ka pasur kundra Berisha deri në goditje me grusht.
  Mos e vranë gjë.
  Ti mendo në këtë rast ekstrem e pale ta bëjë me studentët që shprehën me anë të banderolës një kërkesë që gangsteri Rama se pranon me të vetmen arsye se nuk do të votojnë emigrantët. Sepse dihet forca e tyre kundër tij. Në Itali janë 600 mijë emigrantë dhe ata që ishin aty janë nostalgjikë të diktaturës paska që jetojnë atje!!!

 2. Naziskinet e Partise Socialiste nxorren jashte nje pankarte ku kerkohej te votohej nga Diaspora ne 2025-en !
  Kaq frike kishin nga kjo pankarte sa u leshuan mbi ta si Serbet ndaj Shqiptareve te Kosoves.
  Mentaliteti i nje krimi dhe krimineleve te Partise Socialiste eshte i tille,mbase nuk dine te lexojne,mbase jane te terbuar nga vjedhjet dhe monstruoziteti qe mbart i pari i tyre,biri i denje i pararendesve vrases e kriminele sic eshte edi rama !
  Vafshi ne djall bandite te Partise Socialiste, jeni banda me e madhe kriminale ne Planet e pare ne gjithe koherat !

 3. per te gjithe te ngjashmit me te berishiane!! Berisha dhe ju jeni turpi i Shqiperise me i Madhi i te gjitha kohrave! Vetem per lufte mes vedi dhe per vrasje flisni! Saliu shiti jugun tek Greku mjafton te kishte veriun per te cilin kishte rene dakord me UDB,e dine kete shpellkare refugjate qe nuk firmos salihu per menyren si te votojne keta

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *