• |
ide | kryesore

Video/ Gol, duartokitje e lot, Alex Sandro i jep lamtumirën Juventus: “Kurrë nuk kam qarë kaq në një javë”

Sport, Video
Alex Sandro


Aventura e Alex Sandro te Juventus përfundoi pas nëntë sezonesh. Mbrojtësi brazilian i dha fund historisë së tij me bardhezinjtë në minutën e 74′ të ndeshjes kundër Monza, në Stadium, në javën e fundit të kampionatit, duke shënuar gjithashtu golin e 2-0. Realizimi i 16 dhe i pari që nga prilli 2021 në 327 paraqitje për Alex Sandro (barazoi Pavel Nedved si lojtari i huaj me më shumë prezenca me klubin).

Në momentin e zëvendësimit, i gjithë stadiumi e duartrokiti në këmbë brazilianin dhe Alex Sandro nuk mundi t’i mbante lotët e emocionit. Në bilbilin e fundit ai ishte i pari që ngriti dhe u tregoi tifozëve Kupën e Italisë të fituar në finalen kundër Atalantës. Më pas erdhi vlerësimi nga presidenti Ferrero, i cili i dhuroi fanellën speciale me numër 327, ndërsa shokët e skuadrës e duartrokitën në rreth.

“Ishin ditë emocionuese për mua, nuk kisha qarë kurrë kaq shumë në jetën time në një javë, vërtet, jo vetëm sot – tha ai për Dazn në fund të ndeshjes –. I gjithë ky rrugëtim ka qenë i bukur për mua. Falënderoj tifozët, qytetin, ky vend i mrekullueshëm që është Italia dhe të gjithë shokët e mi. Jam krenar për veten time dhe për atë që kam bërë, jam shumë i lumtur për historinë e bukur që kam krijuar për të gjithë këta njerëz. Allegri është një trajner nga i cili kam mësuar shumë, e falënderoj për besimin që më ka dhënë, jo vetëm si lojtar, por edhe si person. Ai vërtetë është një person special në jetën time”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *