• |
ide | kryesore

Vezë, molotovë, portokalle dhe fjalime, çfarë nuk u pa nga protesta e sotme

Lajme, Të fundit


Është mbajtur edhe këtë të martë protesta e thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit dhe opozita, para Bashkisë së Tiranës, ku kërkohet dorëheqja e kreut të saj, Erion Veliajt, pas aferës “5D”. Me pankarta në duar dhe thirrje “Hajdut”, “Erion Veliaj, në burg”, “Erion shko te shokët”, qytetarët janë mbledhur pranë godinës së Bashkisë.

Kjo është protesta e nëntë që mbahet para godinës së Bashkisë, ndërsa tubimet e mbajtura më herët janë shoqëruar me incidente dhe përplasje mes protestuesve dhe policisë.

Ashtu si në tubimet e para edhe këtë herë qytetarët kanë marrë fruta dhe vezë për të shprehur revoltën e tyre. Teksa organizatorët po mbajnë fjalën, janë hedhur dhe bomba molotovë në drejtim të godinës së Bashkisë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *