• |
ide | kryesore

Akuzohet si “porositësi” i sulmit të avokatit Sokol Mëngjesi, del foto e Dritan Nanos

Lajme, Të fundit


Personi që shihni në foton e mësipërme është Dritan Nano, i dyshuar si “porositësi” i sulmit të avokatit Sokol Mëngjesi, ngjarje e ndodhur paraditen e djeshme në ambjentet e një kopshti privat në Tiranë. Ka qënë Dorian Aliaj, një nga autorët e vetëdorëzuar të sulmit i cili deklaroi sot në dëshminë e tij para hetuesve se Dritan Nano e kishte porositur sulmin, dhe se autorët e kishin kryer porosinë për miqësi. Sakaq vetë Nano ka hedhur poshtë akuzat, duke thënë se nuk është ai organizatori dhe se nuk ka lidhje me ngjarjen.

Lidhur me ngjarjen tre autorë të tjerë të sulmit Elton Kasaj, Drivald Alia dhe Romario Tabaku, viojnë të jenë në kërkim nga Policia, ndërkohë që janë ngritur kontrolle në të gjitha pikat kufitare. Ndërkohë avokati Mëngjesi i cili ra pre e sulmit, aktualisht ndodhet në terapi intensive te Spitali i Traumës ku raportohet në gjendje të rënduar shëndetësore.


14 Comments

 1. Plehre dhe burracak te dhjefsha mustaqet.

  Te ka bere punen dhe nuk e paguan, qen rrica kohe ne burg behu bushtra e dikujt atje.

 2. Keshtu jane skraparllinjte e kohes Enverit.Te dhunes,spiune,qe spiunonin shoket e shoqet e zyrave me te cilet punonin.Kot nuk I solli Enveri,I zbriti nga malet,e prape nuk u gdhenden.Kudo ti cosh jane te pa gdhendur.

  1. Ky koqja po te jete nga Skrapari I bie te jete vellai I Muc Nanos! E mbani mend ju Muc Nanon ,demokratin e pare te Skraparit, ? U verdallos ca kohe si gazetar deshtak,hapi edhe nje emision ne nje tv ,ndersa tani Mavia Edvin e ja vendosur ambassador diku ne nje vend te BE! Mer nga dhite e co zabit I themi ne andej nga Skrapari! Vetem Mero Gelbazes nuk I gjeti dot nje vend ky mavija Edvin megjithese ne pacauren e tij Tema ne cdo 6 artikuj 5 I ka kundra Likes dhe Berishes!

 3. Ky.qenka i mbaruar fare.

  Policia do qe ne te besojmë qe ky qenka nona e krimit. Është e pamundur .
  Mesa ka dalë në publik, ky robi ka jetu tere jeten me shpi ne tiranë të re, qe kishte administrate kryesisht e te besuar te regjimit, jo banditë.,është 58 vjec, pa skedë penale , ka një vajzë, babanë beratas te emen tiranase vllain e ka pas në jugosllavi në kohë të monizmit, ky duket që eshte rob normal me bacground socialist . Jo kriminel. ky mund të jete copa spiunit, patronazhistit po ska profil banditi që të vë njerëz pse i fitove gjyqin .
  dikush po perdor musteqen për të largu gjurmët që çojnë tek urdheruesit ne burg dhe në ministrinë e ballës.
  Musteqja paska një siklet që po përdoret si kurvë në moshën 58 vjeçare

  1. Kështu e kam menduar edhe unë, ky është i shantazhuar për ndonjë lugë çorbë të prishur që mund të ketë ngrënë dikur!

   1. Ti ke shume te drejte qe kerkone prova, po deri tani policia nuk na ka dhene asnje prove qe ky eshte organizatori.
    Jetojme ne Shqiperi, cdo gje ben vaki, por probabiliteti qe ky te jete porositesi eshte mjaft i ulet.

  1. Dhe ju i besoni lajmeve te policise te ardhji rrumbullak vjelliut?! Policise qe e mbante me rroga vis martini.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *