• |
ide | kryesore

PS miraton e vetme ngritjen e komisionit të posaçëm për të luftuar vetë korrupsioni

Arkiva, Lajme, Të fundit


PS ka miratuar në Kuvend me 74 vota pro, 6 kundër dhe asnjë abstenim ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion.

Duket ironike, por është e vërtetë.

PS angazhohet kështu të luftojë korrupsionin e vetvetes në qeverisjen qëndrore dhe lokale.

Dyshimet janë se përmes këtij komisioni mazhoranca mund të inicojë ndryshime që prekin reformën në drejtësi.


3 Comments

  1. Un kam votuar gjithe jeten time ata qe sot jane ne opozite ,po nqs behen pjese e kesaj maskarade po i pashe ne rruge do ti peshtuj . Edi Rama po e ben kete levizje thjesht per bythen e vet(per Olsin dmth). Tai qe spaku i erdhi te dera e shtepise po behet gati te mbroje dhe lalin e fiqve .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *