• |
ide | kryesore

U dhunua ditën e djeshme, avokati Sokol Mëngjesi vijon të jetë në gjendje të rëndë

Lajme, Të fundit
Mëngjesi


Avokati Sokol Mëngjesi u dhunua ditën e djeshme në zonë e ish-Bllokut, ndërkohë që dërgonte djalin në kopsht. Burime nga spitali bëjnë me dije se gjendja e tij shëndetësore vijon të mbetet e rëndë, ndërkohë që është në monitorim intensiv nga stafi mjekësor në reanimacion.

Mëngjesi u dhunua nga tre persona të identifikuar nga policia si: Dorian Alia, Elton Kasaj dhe Drivaldo Aliaj. Ndërsa Romario Tabaku ka siguruar largimin e tre dhunuesve nga vendngjarja.

Pasditen e djeshme, u vetëdorëzua njëri prej dhunuesve në DVP e Tiranës, Dorian Alia, ndërsa policia vuri në pranga porositësin e dhunës ndaj avokat Mëngjesit, Dritan Nano. Tre personat e tjerë janë në kërkim nga policia


5 Comments

 1. Keqardhje per dhunimin e avokatit dhe denim maksimal ndaj ushruesve te dhunes. Por duhen tarifuar zyrtarisht sherbimet e avokatures sepse keto lloj kontratash ku ata behen bashkpronare me palen ne pronat qe fitojne po i kthejne ata ne sheike dhe fatkeqesish ne shume raste fitimi i gjygjeve eshte rrjedhoje e influences dhe pazareve abuzive.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Hipokrit muti!

   Është goditur pse mbron Berishën!

   Vdeksh! Rrotë karii lig patronazhist!

 2. Policia te marre ne pyetje serbin salih,sepse ky eshte ideatori i dhune kunder avokatit te tij Mengjesi per ta perdorur per nje politike te qelbur qe ben salihu,ky eshte ideatori i dhunes kunder avokatit asnje tjeter,ka 32 vjet qe kete ka bere ky serb salih.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *