• |
ide | kryesore

Vokshi: Krimi po bën ligjin në rrugë dhe në oborret e kopshteve me fëmijë

Lajme, Të fundit


Deputetja demokrate Albana Vokshi ka reaguar pas incidentit që u regjistrua një ditë më parë në zonën e ish-Bllokut, ku katër persona dhunuan fizikisht avokatin e kreut të PD-së, Sali Berisha, Sokol Mëngjesi. Në një reagim në rrjete sociale, Vokshi shkruan se krimi po bën ligjin në rrugë dhe në oborret e kopshteve të fëmijëve. Sipas Vokshit, kjo ndodh kur Policia sipas saj e quan rastin goditje e jo dhunë.

Reagimi i plotë

Kur krimi bën ligjin në rrugë, edhe në oborret e kopshteve me fëmijë; Kur Ministri i Brendshëm, në vend të kriminelëve sulmon e dënon opozitën; Kur Ministri i Drejtësisë flet si shoqëri civile pa denjuar as të dënojë si institucion dhunën;

Kur Policia nxiton ta quajë “goditje” e jo dhunë; Kur qytetarët afër ngjarjes bëjnë sehir e s’reagojnë; PËR TË MBROJTUR FAMILJEN TËNDE!! FËMIJËM TËND!!! Nesër mund të jetë rradha jonë që krimi i mbrojtur nga pushteti të na godasë me levë në kokë!! Uroj, shërim sa më të shpejtë avokatit dhe pedagogut të nderuar z. Mëngjezi


2 Comments

  1. Policia te marre ne pyetje serbin salih,sepse ky eshte ideatori i dhune kunder avokatit te tij Mengjesi per ta perdorur per nje politike te qelbur qe ben salihu,ky eshte ideatori i dhunes kunder avokatit asnje tjeter,ka 32 vjet qe kete ka bere ky serb salih.Krimi ka emer o vjollca vokshi dhe ky eshte kriminelih serb salih karaxhic berisha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *