• |
ide | kryesore

Çfarë ndodh me motin këtë fundjavë

Arkiva, Lajme, Të fundit


Fundjava pritet të jetë në ndikim të kushtreve atmosferike relativisht të qendrueshme.
Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat në orët e mesditës përgjatë relieveve malore në verilindje-juglindje do të pasohen nga reshje lokale shiu.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10m/sek.
Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-2 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *