• |
ide | kryesore

Tjetër protestë kundër projektligjit për nënat surrogato: Çmojmë familjen!

Arkiva, Lajme, Të fundit


Shumë qytetarë janë mbledhur në qendër të Tiranës kundër projektligjit për shëndetin riprodhues. Qytetarët në protestën e tyre shprehen se ky projekligj është antifamilje.

Më pankarta në duar ata kanë dalë në shesh kundër surrogacisë, sterilizimin e të rinjve dhe abortin e vajzave 16 vjeçare pa dijeninë e prindërve. Koalicioni Pro Jetës dhe Familjes së bashku me shoqata dhe qytetarë kanë mbajtur një marshim me qëllim mbrojtjen e familjes shqiptare, baba-nënë-fëmijë.

Pastori, Akil Pano u ka bërë thirrje qytetarëve të firmosin revokimin e projektligjit famëkeq antifamilje .”Për shëndetin seksual dhe riprodhues” që deputetët e mazhorancës kanë hartuar pa konsultime dhe po synojnë ta kalojnë në Kuvend.


3 Comments

  1. Per cfare referendumi flet o dylber. Familja eshte ajo qe ka krijuar zoti dhe ska referendum qe e ndryshon. Keta qe qihen ne bythe nga kane dale apo nga bytha bamait?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *