• |
ide | kryesore

Rama për emisionin në Rai3: Do ketë llumin e eksportuar nga Tirana

Arkiva, Lajme, Të fundit


Kryeministri Edi Rama ka njoftuar në Facebook se mbrëmjen e sotme RAI3 do të transmetojë episodin e dytë të dokumentarit për Shqipërinë, ku pjesë do të jetë edhe vetë kreu i qeverisë.

Ai u shpreh se para disa javësh televizioni italian bëri “një reportazh ku përzieu në të njëjtin kazan prodhimet e sherrit politike italian mbi marrëveshjen Itali-Shqipëri për qendrën e pritjes së tremijë migrantëve në Shëngjin, me llumin e eksportuar nga kanalet e ujrave të zeza politike e mediatike të Tiranës”.

Rama shtoi se drejtori i programit “Report” iu përgjigj pozitivisht ftesës së tij publike për të ballafaquar faktet në sytë e audiencës.

Postimi i plotë:

“VOGLIO BENE A GIORGIO MA VOGLIO DI PIU A LA VERITA”*
SONTE 20:00
“RAI3 Report” bëri para disa javësh një reportazh ku përzieu në të njëjtin kazan prodhimet e sherrit politike italian mbi marrëveshjen Itali-Shqipëri për qendrën e pritjes së tremijë migrantëve në Shëngjin, me llumin e eksportuar nga kanalet e ujrave të zeza politike e mediatike të Tiranës, duke cënuar imazhin e Shqipërisë dhe dinjitetin e shqiptarëve. Dihet “lufta” që pasoi e që u bë temë e mediave italiane pas kundërvënies sime ndaj asaj llumnaje.
Drejtori i programit “Report” iu përgjigj pozitivisht ftesës sime publike drejtuar atij personalisht, për të ballafaquar faktet në sytë e audiencës së RAI3. Ramë dakord, që përveç copave të intervistës së bërë në zyrën time, të cilat ata do t’i marrin e do t’i presin dhe qepin sipas skenarit të tyre (me qëllimin lehtësisht të lexueshëm të vazhdimit të përzierjes në të njëjtin kazan të sherrnajës politike italiane me llumin e eksportuar nga Tirana) intervista e pacensuruar do të publikohet e plotë njëkohësisht në rrjetet sociale të Report, si edhe këtu në këtë faqe.
Sonte në mbrëmje shikoni, dëgjoni e gjykoni vetë, unë s’po bëj asnjë koment. Nesër flasim, këtu jemi prapë😉
*Kujdes e kam fjalën për Giorgio-n, gazetarin në foto, jo për Giorgia-n, shënjestrën kryesore të “RAI3 Report”🤷🏻‍♂️


8 Comments

 1. Edvini I zi I drogs,korrupsjonit,inqeneratorit asht ay tallet me demokracin,doktorin,lulin dhe krejt analistat e nderur qy punojn per doktorin ,lulin qy nga 2013 deri sot.Rama ik,ik,ik,Lali Eri ik,ik,ik ose qadra e liri demokracis do ngriet prap.

 2. Perché lo vuoi bene a Giorgio?!
  A mund te na e shpjegosh?!
  Nuk flet keq per Giorgio- n,
  Invece, Giorgio di te si.
  Nga qe edhe ai te don shume!
  Per inat te Giorgia- as sigurisht.
  Bythelepires i ndyre.

 3. Hahaha….”Interviste me prerje e qepje sipas skenarit te tyre….”thote shkerdhata kryemut i INE,hahaha…!
  Me Georgion, jo me Georgian…hahaha….ZVARRANIK i qelbur.
  Po kur ke fol ndonjihere ti mor bythqire drejte dhe pa mashtrime eahh??!!
  LEGEN,OTURAK,QENEF,GJIRIZ ……..Edhe si per lepirje u perqafuat me GEOEGION,hahaha….
  F R I K A C A K

 4. Ne fakt ti s’e rruan fare penisin per sa kohe ke Aleksin…..
  Prandaj perfundimisht vetem aneta e zgjidhte kete pune atehere duke i mbajtur mbyllur ato…..

 5. Llumi,kryellumi,kryemonstra,kryeplehu jw ti edi rama dhe vetem ti.
  Zoti te vrafte e mallkimi i Shqiptareve do te ndjeke pas kudo te shkosh e ne çdo sekonde te jetes tende te ndyre o monster e i biri i monstres vrasese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *