• |
ide | kryesore

Berisha lajmëron protestën e së enjtes para Kuvendit: Do kërkojmë dorëheqjen e Ramës

Lajme, Të fundit


Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar për herë të parë pas transmetimit të investigimit të RAI-3 dhe shkrimit të Bild për Shqipërinë dhe qeverinë e Edi Ramë.

Berisha ka deklaruar se Shqipëria në sytë e publikut Europian dhe botëror është një shtet i mafias dhe drogës. Sipas Berishës, pikërisht për këtë arsye, kjo qeveri e narkoshtetit duhet të largohet një orë e më parë, që shqiptarët të mos largohen më nga vendi i tyre.

Lideri i opozitës Sali Berisha po ashtu bëri thirrje që qytetarët të protestojnë të enjten në orën 11:00 tek parlamenti i Shqipërisë, ku të kërkohet dorëheqja e menjëhershme e Edi Ramës.

FJALA E PLOTE:

Zonja dhe zotërinj!

Shqipëria sot paraqitet para opinionit publik, evropian dhe botëror, si gazi i dheut, si shteti i mafias, drogës dhe krimit.

Në dokumentarin e mbrëmshëm të RAI-3, emisioni më i ndjekur i të gjithë medieve italiane, në shkrimin e djeshëm të Bild për narkoshtetin shqiptar, Edi Rama, vëllai i tij Olsi, qeveritarët, leitnantët damkosen përfundimisht si bosët më të rrezikshëm të mafias në Europë.

Them më të rrezikshëm sepse këta janë mafiozët në pushtet. Është ky narkoshtet që ne denoncuam para jush, me forcën më të madhe dhe opinioni publik botëror që me instalimin e tij, me vendimin e kanabizimit të Shqipërisë, i cili dikton tashmë çdo ligj, çdo kod, çdo rregull.

Është ky narkoshtet që me fuqinë e tij, ndërmori agresionin më të pashembullt ndaj shqiptarëve. I zhbiu ata, i zboi ata si kurrë në histori nga vatrat e tyre.

Është ky shtet i krimit dhe mafias, që nuk njeh ligje, kushtetutë dhe as norma. Që mobilizoi mafian ndërkombëtare në një sulm të pashembullt për shkatërrimin e opozitës shqiptare, si zëdhënëse e vetme e qytetarëve të ndershëm shqiptarë, e atdhetarëve shqiptarë.

Është ky narkoshtet me në krye Edi Ramën që po ndan me familjarët e vet fonde dhe pasuri publike të shqiptarëve si në asnjë vend tjetër.

Arben Ahmetaj është dëshmitarë okularë. Është njeriu që i ka parë në zyra Pëllumb Gjokat, Troplinët, Abdylët, Ndokët, Rrajat, Dervishët, Çelët, duke marrë urdhra kundër opozitës.

Bajrët për vjedhjen e votave. Është Arben Ahmetaj që ka parë aty Edi Ramën, siç kemi njoftuar tek miratonte planet e resorteve të tyre.

Qytetarë dhe qytetare!

Në mënyrë të përsëritur kemi denoncuar dyshimet shumë të mëdha që ekzistojnë në përdorimin e ‘Ismailit’, avionit taksi të Edi Ramës për transportin me baule diplomatike të ngarkesave të mëdha të narkoeurove dhe kokainës.

Pra, jemi siç e shifni, në një narkoshtet që me tentakulat e tij ka zhdukur votën e lirë. Po plaçkit pasuritë e shqiptarëve dhe i dëbon ata jashtë vendi.

Të dashur qytetarë dhe qytetare! Ky ishte vetëm një kapitull dhe ju garantoj, vetëm maja e ajsbergut të narkoshtetit shqiptar. Se në rast se do të njiheshit me dosjet e ‘Metamorfozës’ me dosjet e 7 familjeve mafioze, bosët e të cilëve u larguan pa u hyrë ferra në këmbë, nga Shqipëria.

Në rast se do të njiheshit me përmasat e dosjes McGonigal, me përmasat e mafias tjetër ndërkombëtare që me Edi Ramën në aleancë, vepron kundër shqiptarëve dhe interesave të tyre, ju do të kuptonit se ajo që keni dëgjuar, është thjeshtë një kapitull, apo si të thuash maja e ajsbergut e asaj që ju kërcënon qenin tuaj, kërcënon fëmijët tuaj, kërcënon pasuritë tuaja, kërcënon jetën tuaj.

Ndaj dhe qytetarë dhe qytetare, ju bëj thirrje ditën e enjte në orën 11:00, të grumbullohemi para parlamentit të krimit për të protestuar dhe kërkuar dorëheqjen e menjëhershme të kreut të narkoshtetit shqiptar, Edi Rama.

Kalimin në një qeveri teknike dhe natyrisht zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Beteja jonë për largimin e të keqes së madhe që quhet Edi Rama, është betejë për jetë a vdekje, për të ardhmen tonë, të fëmijëve tanë, integrimin europian të Shqipërisë.

Ndaj dhe ftoj shqiptarët të lënë çdo gjë, të mblidhemi para parlamentit në orën 11:00 të enjten që vjen.

O sot o kurrë. Faleminderit, fitore!


9 Comments

 1. HAHAHAHAHA shko ore rrot kari Ramen e ka zgjedhur populli dhe nuk e rruan karin nga nje non grata dhe ne arrest shtepie

 2. Shyqyr, më së fundi.
  Për herë të parë po kërkohet dorëheqja e Ramës.
  Dini gjë kush mund të jetë kryeministër pas largimit të Ramës?
  Hë mo ik, jooo…!!!

 3. Sa te jesh ti kryetar I PD mavijen Edvin do ta kemi peshqesh nga ty! Ik o malukat hap rrugen qe PD te bej zgjedje dhe te zgjedh kryetarin qe I duhet! Po te kishte patur opozite te sakte dhe lider te vertete te opozites mavija do ishte ne burg!

 4. Federata Europiane e Gazetarëve reagon ashpër ndaj Rithemelimit, dënon sulmin me molotov ndaj gazetarëve dhe intimidimin e gazetarit Arbër Hitaj,shpellkare te salihut qe komentoni na tregoni nje fakt me dokumenta qe ky gazekari italian tregoje mbreme sa per ka theni ai me tha ai dhe D’Alema po ben biznes ne shqiperi,po na tregoje cfare salihu i ka thene,qe ky ti thote ne nje intrviste me ramen,paraja hedh shurren perpjete,nje italian nuk i ben naze milionave qe salihu shperndan kudo,sepse shpifjet e veta nuk pijne uje me dhe ky ketkon qe keto shpifje ti thote ne italisht,revolucion komunist tani salih,se ai demokratik deshtoje

  1. Po ky eshte paradoksi i demokracise , qe nje rrot kari si arber hitaj e mendon veten gazetar vetem se i lepin bythen rilidnjes.

 5. KENDONI BILIBILA SE GJITHCKA KA CAK MAS RREGULL LIGJ PERGJEGJESI LLOGARI DHE ASKUSH NUK I SHPETON DOT SE AI LART NE QELLI VONON POR NUK HARRON thotë:

  KUR SHQIPTARET TE BASHKOHEN DALIN TE VERTETAT QE SHM PAK ATO QE UDHEHOQEN SHQIPTARET NE NJE SHEKULL ISHIN BIO SHQIPTAR POR EDHE ATO SI PYETI NJERI APO KORRUPTUAR TE GJITH ISHIN SERB RUS BULLGAR MAQEDONAS MALAZEZ GREK ,,DHE ZHVILLUN INTERESAT E TYRE MBI KURRIZIN TON ,POR PACMANGESHEM DHE PER SHQIPTARET NJE DIT DO LIND DJELLI, DHE NDRICOJN TE GJITH ME DRITEN E TIJE DUKE UA BERE TE ERRET DITEN ME SHUM SE NATEN TE GJITHVE SIC NA E BENE EDHE NEVE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *