• |
ide | kryesore

HISTORIKE/ Shqipëria e vajzave e para në grup, arrin në “PlayOff” të Euro 2025 (VIDEO)

F1, Sport


Shqipëria 3-1 Luksemburg
(Doçi 29′, Krasniqi 45′, Berisha 46′)
Euro 2025: Kualifikuese
Grupi C5
Stadiumi: Elbasan Arena

Ndeshja: Shqipëria e vajzave shkruan historinë duke mbyllur e para grupin C5 në kualifikueset e Euro 2025 që do të zhvillohet në Zvicër.

Vajzat kuqezi mposhtën Luksemburgun në Elbasan Arena me rezultatin 3-1 falë golave të Megi Doçit, Qëndresa Krasniqit dhe Fortesa Berishës.

Shqipëria siguron ngjitjen në Ligën B dhe kualifikohet në fazën Play-Off për Euro 2025 duke arritur suksesin më të madh deri tani në historinë e futbollit të vajzave në Shqipëri.

Grupi C5
1-Shqipëria 9 pikë
2-Luksemburgu 3 pikë
3-Estonia 0 pikë


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *