• |
ide | kryesore

“Jo Guantanamos italiane”, deputeti i të majtës italiane ‘përplaset’ me Melonin

Arkiva, Lajme, Të fundit
Melonin


Pas konferencës për media të kryeministres italiane Georgia Meloni dhe kryeministrit shqiptar Edi Rama, një deputet i së majtës italiane ka protestuar në mënyrën e tij.

Riccardo Magi nga partia Piu Europa ka kritikuar marrëveshjen, teksa ka pasur edhe një letër në dorë ku thuhet “Jo Guantanamos italiane”.

“Bëtë viktimat për një orë pa iu përgjigjur asnjë pyetje se si do të funksiojë kjo qendër. Ju po bëni fushatë. Badigardët tuaj s’po më lejojnë e po më dhunojnë. Nëse kjo i ndodh një deputeti, imagjinoni se çfarë mund t’i ndodhë një emigranti.” – deklaroi deputeti italian Magi.

Lexo më tej: Vizita e Melonit/ Ndërhyn policia, shoqërohen në komisariat protestuesit 


16 Comments

  1. Deputett italianë luftojnë për të drejtat e emigrantëve, deputetët opozitarë HESHTIN, për arestimin e pa drejtë të liderit të tyre historik Dr Berishës!

   Turp!

  2. Po pse ka opozite Shqiperiaa. Ka vetem syni tv qw te cajn trapin dhe Jorin ne instag me Orin ne Big brother. Mjer o Shqipeeeee

  3. Meri ti ne shtepine tende po deshe!
   Ato nuk jane emigranta. Ato jane persona qe kalojne kufirin ne menyre te paligjshme. Ne nje pjese te mire te rasteve jane dhe kriminela ne vendet e tyre te origjines.

  1. Pritet sonte zbres me urgjence Muli me Gjoksmarkaj nga Rinasi ne Gjader. Do ket protest masive me qindra malesorw zadrimor e leshjan

 1. Po deputetet karakurva te pozites se qelbesirave sociadhiste qe nga paleshi deri tek ministri I zhdrejtesise pse nuk e hapen gojen o sufllaqexhinj te zgjebosur me bishtin ne mes shaleve

 2. Cohuni protestoni e qijani robt ketij krimineli o popull shkerdhat se po ju vijne afrikanet tju shkerdhejne grate dhe ju ne bythe! Po nuk u ngritet te perlesheni me kete bande mafioze, e meritoni kete mizerje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *