• |
ide | kryesore

SPAK operacion të përbashkët me Spanjën dhe Kosovën, raportohet për 20 të arrestuar

Lajme, Të fundit
SPAK


Një operacion i SPAK ka goditur një grup kriminal në fushën e trafikimit të qenieve njerëzore. Operacioni u organizua në bashkëpunim me Policinë e Shtetit dhe autoritetet kosovare.

Sipas raportimeve, janë lëshuar 50 mandate kontrolli, ndërsa 20 persona janë arrestuar. Pritet një njoftim zyrtar nga SPAK apo Policia e Shtetit në lidhje me detajet e operacionit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *