• |
ide | kryesore

Basha: Beteja vazhdon

Arkiva, Lajme, Të fundit


Lulzim Basha, i cili ka thirrur një mbledhje të strukturave të grupimit që drejton, ndërsa Gjykata e Apelit, i hoqi të drejtën e vulës dhe logos së PD-së, tha se nuk ka ndërmend të komentojë vendimet e Gjykatave, duke e cilësuar këtë si një standard.

Ai tha se betejën nuk e kemi as për vulë, as për logo dhe as për karrige. Basha u shpreh se Shqipëria meriton më shumë dhe do të bëjmë gjithçka që kemi në dorë. Ai u shpreh se do të vazhdojë betejën.

Basha tha se gjithçka do të diskutohet me strukturat, ndërsa theksoi se përkushtimi i tij është për një Shqipëri që meriton më shumë.

“E thashë më parë, nuk komentoj vendimin e gjykatës, kemi vendosur një standard të tillë.

Hapat do ti diskutojmë me kolegët. Do të jem në përputhje me angazhimin për ata qindra demokratë dhe synimi është largimi i qeverisë.

Nuk e kam ndjerë veten ndryshe prej titujve dhe ofiqeve. Kam qenë Lulzim Basha para se të hyja në politikë , jam Lulzim Basha sot dhe do të jem Lulzim Basha.

Përkushtimi im është për një Shqipëri që meriton më shumë”, tha Basha. Ai paralajmëroi se beteja ligjore do të vazhdojë në emër të asaj që e konsideroi si qindra mijëra shpirtra që besojnë në atë se çfarë përfaqëson PD.


18 Comments

   1. Beteja sapo ka filluar…
    Ky moterqir i mori ne qafe demokratet per 8 vjet me rradhe. Ky rraceqir duhet gjuajtur me mut dhe e ka pak.

 1. Sapo ka filluar,hahhahahahahaha,ik o mashtrues,ik o legen,ik o varikars i edi rames,ik e te beje nje teke Taulant Balla,ik te Erioni e hani leket,ik o hollandez,ik se na çave bythen.

 2. FILLOI TRUKIMI I NDESHJES ME ITALINE

  PAKTI RAMA MEOLONI ME FITU SHQIPERIA PO SHKON SIPAS PLANIT

  GEZUAR AFRIKANVE TE LEZHES

 3. Moral politika shqiptare ka nevoje per njerez qe besojne te vlerat njerzore. Imagjinoni sikur te ishte ndryshe vendimi i gjykates do degjonit ulerima shpellaresh e sharje e ofendime pa fund. Verte besoni se nje vendim gjykate ju ben te preferuar? Harojeni!

 4. Ka 11 vjet qe thote beteja sapo ka filluar,edhe pas 21 vjetesh kur te cohesh nga gjumi po keto fjale do thuash o lugjumash

 5. Si do ja beje tani znj Isufi, me pashaporte hollandeze, vajza e manaxherit te Vefes, dhe agjentit te sigurimit te shtetit, motren e çakallit Erion Isufi, qe ben biznes me Veliajn, ajo qe na del neper fjalime te burrit idiot Basha..dhe luan fijet pas nje personi idiot..

 6. Futeni ne burg, jo vetem qe mbajti vulen pa te drejte por edhe gjakosi demokratet duke mos i lejuar te hyjne ne seli! Ky nuk duhet te falet, ndersa per Alibeaj duhet konsideruar qendrimi pas.. ai eshte personalitet ne fushen e njohjes se ligjit dhe si i tille nuk duhet humbur! Tashme dhe Sali Berisha te beje nje hap pas duke qendruar kryetar nderi ne menyre qe te gjitha palet e PD te bashkohen! Edi nuk mundet me PD ne copeza, duhet bashkim i plote pervec Bashes qe eshte tashme subjekt tregtar qe ska lidhje me politikeberjen!

  1. Sa dite e bukur sot. PD serish ne maje. Me vule e kryetar, me fonde e anetare, komisionere, grup parliamentar,
   Pa ankesa ne gjykata, lere Ramen me duar thate.
   Edhe Luli do lulezoje , dhe nje here te nuseroje, ministri le te drejtoje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *